AKP'li başkanın jakuzi içindeki 'fakirler' paylaşımı tepki toplamıştı, istifa etti

Şanlıurfa AKP Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç'ın jakuzide kaydettiği görüntüler tepki topladı. Saraç'ın, videosunda "Lan fakirler! Oğlum beni rahatsız etmeyin tamam mı. Biraz keyif ediyorum" ifadelerini kullandı. Gelen tepkiler üzerine Saraç istifasını verdi.

AKP'li başkanın jakuzi içindeki 'fakirler' paylaşımı tepki toplamıştı, istifa etti

Şanlıurfa AKP Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Salih Saraç'ın jakuzide çekilmiş görüntüleri sosyal medyada tepki topladı. Saraç’ın paylaşılan videoda bir küvet içerisinde olduğu ve arkadaşlarına hitaben “Lan Fakirler! Oğlum beni rahatsız etmeyin. Tamam mı? Biraz keyif ediyorum” dediği görülüyor.

Twitter’da birçok hesapta paylaşılan video binlerce yorum aldı.

VİDEOSUNUN YAYILMASIYLA İLGİLİ SUÇ DUYURUSU YAPTI

Şanlıurfa’nın yerel haber sitelerinden Bizim Haber Ajansı, konu hakkında Saraç ile görüştü.

Haberde Saraç’ın konu hakkında yorum yapmadığı ifade edildi.

Şanlıurfa yerel basınına olayla ilgili yansıyan haberlerde AKP Gençlik Kolları Genel Başkanı Ahmet Büyükgümüş’ün Saraç’ı arayarak görüştüğü yazıldı. Görüntülerin iki yıl önce çekildiği belirtilirken Saraç videonun bu şekilde gündeme gelmesinin ardından yayılmasını sağlayan kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu. 

Twitter’da birçok hesapta paylaşılan videonun binlerce yorum almasından sonra istifa ettiğini açıklayan AKP’li başkan şunları söyledi:

“Değerli Şanlıurfalı Hemşerilerim, Kıymetli Basın Mensupları Bundan 2 yıl önce kendi WhatsApp grubumdaki yapmış olduğum bir espri kötü niyetli bir şekilde sosyal medyada paylaşılmıştır.

Ben burada bir kesimi aşağılayıcı ya da küçük düşürücü düşünerek kesinlikle hareket etmedim. Video gerçekten saf ve temiz bir niyet ile izlendiğinde ironi amaçlı çekilen bir video olduğu ve asla toplumun bir kesimini aşağılamak amacı gütmediği görülecektir.

Gelinen noktada konunun davamıza, partimize ve gençlik kolları teşkilatlarımıza zarar verdiğini görmekteyim.Bu sebeple Ak Parti Şanlıurfa İl Gençlik Kolları Başkanlığı görevimden, halkımdan ve bu davaya gönül vermiş dava arkadaşlarımdan özür dileyerek ayrıldığımı bildiriyorum.”