AKP'li Belediye Başkanı iki çalışanını darp etti iddiası

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata'nın, çalışmadıkları gerekçesiyle 2 personelini darp ettiği öne sürüldü. Darp edildiklerini iddia eden Ali Açar, 10 gün iş göremez raporu aldı.

AKP'li Belediye Başkanı iki çalışanını darp etti iddiası

Tekirdağ'ın Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, iddialara göre dün belediyeye ait bir garajda iki çalışanı darp etti. Sabah saatlerinde Yeniçiftlik Mahallesi’nde gerçekleşen olaydan sonra belediye personeli Ali Açar ve Levent Küçük, Hikmet Ata'dan şikayetçi oldu.

Yeniçiftlik Jandarma Karakolu’nda ifadesi alınan Ata, suçlamaları kabul etmezken, darp edilen Ali Açar, 10 gün iş göremez raporu aldı.

'KÜFÜR HAKARET TEHDİT'

Duvar'dan Osman Çaklı'nın haberine göre Yeniçiftlik Mahallesi’nde Marmaraereğlisi Belediyesi'ne ait bir garajda görevli olan Ali Açar ile Levent Küçük, Hikmet Ata tarafından çalışmadıkları gerekçesiyle darp edildi. Müvekkillerinden Ali Açar'ın darp sonrası 10 gün iş göremez raporu aldığını ifade eden avukat Eren Güner, olayın nasıl gerçekleştiğini şöyle anlattı: "Dün 8:30 sularında başkanın garaja gelmesiyle yaşandı. Yanında 2-3 kişiyle garaja giren Hikmet Ata, müvekkillerimi otururken görüyor. Bulundukları odaya giren Hikmet Ata, küfür ediyor. Oturan personeller 'Afedersiniz başkanım' diye ayağa kalkıp kapıya doğru yöneliyor, o sırada başkanın saldırısına maruz kalıyorlar."

'BİRDEN FAZLA SUÇLAMA İLE ŞİKAYETÇİ OLDUK'

Şiddet gören belediye çalışanları, jandarma karakoluna giderek Hikmet Ata'dan şikayetçi oldu. Daha sonra Hikmet Ata karakola çağrılarak ifadesi alındı. Ata, suçlamaları reddederek, darp edilen çalışanları hakkında tutanak tuttuğu için kendilerini kurtarmaya çalıştıklarını söyledi. Ancak, avukat Güner, hem belediye başkanından hem de yanında bulunan kişilerden şikayetçi olduklarını söyledi: "Tehdit var. Yağmaya teşebbüs var. Telefonlara el konulmak isteniyor ve ellerinden alınıyor. Müvekkillerim daha sonra telefonu geri alıyorlar. Dosyanın takipçisi olacağız."