AKP'li belediye başkanından hükümeti karıştıracak torpil itirafı

AKP’li Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, Çamlıdere’ye tayin olan bir öğretmenin, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kardeşi Hamdi Selçuk’un torpili ile Ankara Mamak’taki bir okula görevlendirildiğini söyledi. Milletvekillerinin de yer aldığı AKP ilçe kongresinde MEB’e meydan okuyan Can, “Kardeşim bakanlığı bakan mı yönetecek kardeşi mi yönetecek! Bu öğretmen Çamlıdere’ye gelecek!” ifadelerini kullandı. Can öğretmenin gelmemesi halinde Çamlıdere gençlerinin kendilerini yakabileceği tehdidinde de bulundu.

AKP'li belediye başkanından hükümeti karıştıracak torpil itirafı

VERYANSIN TV

Öğretmen tayinlerindeki usulsüzlüklerle ilgili AKP’li belediye başkanı dikkat çeken bir iddia ortaya attı. 

Çamlıdere Belediye Başkanı Hazım Caner Can, AKP Çamlıdere İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Çamlıdere’ye tayin olan bir öğretmenin torpil ile tayin olduğu gün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ankara Mamak’taki bir ilkokula görevlendirdiğini söyledi.  

'BAKANLIĞI KARDEŞİ Mİ YÖNETECEK!'

Torpili Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kardeşi Hamdi Selçuk’un yaptığını iddia eden Can, “Kardeşim bakanlığı bakan mı yönetecek kardeşi mi yönetecek! Yok böyle bir şey! Ben sabahlara kadar uyuyamıyorum… Benim bu konuşmamı duyan varsa onlar da uyumasınlar. Eski Çamlıdere yok! Hakkını arayan bir Çamlıdere var. Yeri geldiğinde de deli olan bir başkanı var!” ifadelerini kullandı. 

'ÇAMLIDERE GENÇLERİ KENDİNİ YAKAR' TEHDİDİ 

Milletvekilleri ve il başkanının yer aldığı kongrede konuşan Can, “Sayın vekillerim, allah rızası için kapınızı hiçbir zaman şahsi konular için çalmadım. Bu öğretmen Çamlıdere’ye gelecek! Eğer gelmezler ise Çamlıdere’nin o kadar fedakar gençleri var ki bir gün Milli Eğitim Bakanlığı’nın önünde bu dava için kendini yakarlarsa kimse buna şaşmasın!” diye konuştu. 

ÖĞRETMEN İÇİN SÖYLEMEDİKLERİ YALAN KALMAMIŞ!

Çamlıdere Belediyesi’nin resmi facebook hesabından “Başkanımızın ilçe kongresindeki eğitim ile ilgili sitemli konuşması...” notuyla yapılan paylaşımda  Hazım Caner Can’ın “Ankara İl Eğitim Müdürü beni arıyor diyor ki; bu öğretmenin babası hastaymış da babasına bakacakmış…Ben de yuttum ya bunu! Babası 3 sene önce vefat etmiş! Daha sonra diyorlar ki; Mamak’a giden öğretmen de eş durumundan gitti! Araştır, soruştur…Öğretmen bekar!“ ifadeleri ise dikkat çekti. 

İşte o video: