AKP’li belediye tarikat şeyhi ile temel attı: ‘Şeyh Hazretleri, milli yüzücü mü’

Şanlıurfa Eyyübiye'nin AKP'li Belediye Başkanı Mehmet Kuş, ilçede açılacak olan yarı olimpik yüzme havuzunun temelini Haznevi tarikatının lideri şeyh ile inceledi. Twitter’da yapılan paylaşıma tepkiler geldi.

AKP’li belediye tarikat şeyhi ile temel attı: ‘Şeyh Hazretleri, milli yüzücü mü’

AKP Şanlıurfa Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, ilçede açılacak olan yarı olimpik yüzme havuzunun temelini Haznevi tarikatının lideri şeyh Abdulselam El Haznevi ile inceledi. 

AKP’li Kuş denetlemeyle ilgili fotoğrafları sosyal medya hesabından paylaşarak, “Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuzun temelini atıyor, ilk kazmayı vuruyoruz. Bölgenin kanaat önderlerinden Şeyh Abdulselam El Haznevi ile birlikte alanda incelemelerde bulunduk. Yarı Olimpik Yüzme Havuzumuz şimdiden hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.  

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, AKP’li Kuş’a tepki gösterdi. Kuş’un tweetini alıntılayan Tanal, “Olimpik yüzme havuzlarının teknik özellikleri Dünya standartlarına göre belirlenen bu teknik özelliklere uygun bir havuz yapımı havuzun kalitesini ortaya çıkarır. Olimpik havuz inşasının mutlaka bu konuda bilgili kimseler tarafından yapılmasını tavsiye ediyorum. Şeyh Hazretleri, milli yüzücü mü ki, olimpik yüzme havuzu inşaatında incelemelerde bulunuyor?” diye yazdı.