AKP’li belediye Unakıtanların kaçak villasını yıktı

İstanbul’da kaçak yapılaşmaya karşı başlatılan mücadele bu kez bir dönem AKP’nin en çok tartışılan isimlerinden, eski Bakan Kemal Unakıtan ailesini vurdu. Kaçak olduğu için geçmişte tartışma konusu olan ancak daha sonra imar artışıyla yasal hale getirilen villada dün yıkım yapıldı.

AKP’li belediye Unakıtanların kaçak villasını yıktı

AKP’nin ilk Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın 1983’ten beri oturduğu ve 2006 yılında yıkıp yeniden yaptırdığı Küçükçamlıca’daki villasının çatısı, AKP’li Üsküdar Belediyesi tarafından ‘kanuna aykırı’ olduğu gerekçesiyle yıkıldı.

Sözcü’ye konuşan Kemal Unakıtan’ın eşi Ahsen Unakıtan, belediye zabıtalarının yıkım esnasında kendisini tartakladığını iddia etti ve zamanında tebligat yapılmadığını savunarak Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’i suçladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir türlü ulaşamadığını da belirten Ahsen Unakıtan, “Fakat etrafı bugün zırhla çevrili. Hiçbir şekilde ulaşamıyorum. Ne korumasına ne kendisine. Ne de kendisi açıp ‘Ahsen yenge nasılsın?’ diyor. Ben nasıl ulaşayım nasıl söyleyeyim? Zaten Üsküdar Belediyesi AK Parti’nin belediyesi” dedi.

Unakıtan, polis ve zabıta nezaretinde yapılan yıkım için “Burada 80 tane koruma beni tartakladı. Omuzlarımdan tutarak beni tartakladılar. Bu zulüm son bulmalı” iddiasında bulundu.

BELEDİYE YALANLADI

Üsküdar Belediyesi’nden yapılan açıklamada ise “Söz konusu villada kanuna aykırı yapılaşma vardı. Kendisine (Ahsen Unakıtan) tebligat gönderilmiş. Uyulmadığı için de yıkım işlemi gerçekleştirilmiş” denildi. Belediye yetkilileri Ahsen Unakıtan’ın “Zabıta beni tartakladı” iddiasını ise reddetti.