AKP’li belediyenin ‘çöp’ şovu 1 hafta sürdü

AKP’li Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, geçen hafta ‘kiralık araç devrini bitiyoruz’ diyerek, belediyeye aldığı çöp toplama araçlarıyla şov yapmıştı. Şimdi ise yeni çöp araçları kiralanmak için ihale yapacak.

AKP’li belediyenin ‘çöp’ şovu 1 hafta sürdü

AKP’li Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, geçtiğimiz hafta belediyeye alınan 11 çöp toplama aracı ile şehir turu atmıştı.

“Belediyede kiralık araç devrini bitirmek için harekete geçtik” diyen Bıyık, “Geçmiş dönemlerde özel bir şirket tarafından yapılan çöp toplama işini belediye bünyesinde daha az maliyetle yapılabileceğini düşündük 11 yeni çöp toplama aracını kredi ve faiz olmadan belediye bünyesine kazandırdık” diye açıklama yapmıştı.

Kocaelikoz.com’un haberine göre, şimdi ise Darıca Belediyesi çöp toplama işi için araç kiralama ihalesi düzenleyecek. Belediye, 12’si çöp toplama aracı olmak üzere toplam 27 araç kiralayacak. Kiralama süresini azlığı da dikkat çekti. Darıca Belediyesi bu araçları sadece 3 ay kullanacak. Konuyla ilgili ihale 30 Eylül günü Darıca Belediyesi’nde yapılacak.