AKP’li Bülent Turan: Arınç’ın yerinde olsam istifa ederdim

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi (YİK) Bülent Arınç'ın KHK'larla ilgili açıklamalarını eleştirerek, 'Yerinde olsam o toplantıya gidemezdim. Net istifa ederdim' dedi. 

AKP’li Bülent Turan: Arınç’ın yerinde olsam istifa ederdim

Bülent Turan, TVNET televizyonunda gazeteci Ersin Çelik’in sunduğu İç Hatlar programında Cumhurbaşkanlığı YİK üyesi Bülent Arınç’ın KHK’lar konusundaki açıklamalarını eleştirdi.

KHK ve kayyum uygulamalarının doğru olduğunu kaydeden Turan, belli görevlerde olan kişilerin ekranlarda şahsi kanaat açıklamasını doğru bulmadığını belirtti.

Turan, “Şahsi kanaat toplantılarda ifade edilir ekranlarda değil. Sayın Arınç’ın kurullarda bunu söyleme hakkı var bırak kurul üyeliğini bırak gel televizyonda tartış lafım yok. Ama siz KHK feci derseniz bu KHK’ya imza atan Erdoğan’a feci söylemiş olursunuz. Bu doğru olmaz” dedi.

“Ben o yazıyı okurken Arınç da bizlerin de ders alacağı ifadeler vardı” diyen Turan, “Ama keşke o tartışmalardan sonra olmasaydı tartışmalar olmadan olsaydı olurdu. Ben Arınç’ın yerinde olsam o toplantıya gidemezdim. Net istifa ederdim. Madem şahsi açıklamalar yapıyoruz. Sayın Erdoğan’ın esefle karşılamasından sonra o toplantıya gitmezdim” ifadelerini kullandı.