AKP'li Cahit Özkan: Ucube parlamenter sistemi Türkiye'ye zorla dikte ettiler

AKP Grup Başkan Vekili Cahit Özkan, 'AK Parti iktidarları döneminde hayata geçen en büyük reform Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi' dedi. Yeni sistemi, Atatürk dönemine benzeten Özkan, parlamenter sistemin dışarıdan Türkiye'ye zorla dikte ettirildiğini savundu.

AKP'li Cahit Özkan: Ucube parlamenter sistemi Türkiye'ye zorla dikte ettiler

AKP Grup Başkan Vekili Cahit Özkan, TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin 24 Haziran 2018'de yapılan seçimlerle tam anlamıyla hayata geçtiğini söyleyen Özkan, bu dönemi Atatürk dönemine benzetti.

Özkan şöyle konuştu:

"AK Parti iktidarları döneminde hayata geçen en büyük reform; Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi. Cumhuriyetimizin kuruluş ve kurtuluş sürecinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde bu ülke, milletçe yekvücut olmak suretiyle kısa süre zarfında adliyede, mülkiyede, hastanede, ulaşımda, sağlıkta, eğitimde, tarımda, hayvancılıkta, ihracatta ve bir refah istikametinde nasıl hızlı adımlar atmışsak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin hayata geçtiği 24 Haziran 2018'den günümüze kadar 3 yıllık süre zarfında da çok büyük başarılar elde ettik."

Çıkarılan derslerle Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin hayata geçirildiğini iddia eden Özkan, "FETÖ'sü, PKK'sı, DEAŞ'ı, DHKP-C'si, çeteleri, mafyaları, derin ve paralel yapıları, Türkiye düşmanları; hiçbir zaman güçlü hükümet istemediler, istikrar ülkesi Türkiye'yi istemediler, güçlü, görevinin başında bir parlamento istemediler. Onun için bu ucube parlamenter sistemi Türkiye'ye zorla dikte ettirdiler. Hamdolsun Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin Türkiye'nin önünü ne kadar büyük bir istikamette açtığını son 3 yıllık süre zarfında gördük" dedi.