AKP'li eski başkanın akrabaları belediye bastı! Sokak savaş alanına döndü

Şanlırurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde görevden alınan AKP’li başkan Abdullah Aksak’ın yeğenlerinin belediyeyi basıp başkan Feyyaz Soylu’yu darp ettiği iddia edildi. Soylu'nun akrabaları olayı duyunca belediye önüne yığıldı. İki grup arasında sokak savaşını andıran görüntüler yaşandı.

AKP'li eski başkanın akrabaları belediye bastı! Sokak savaş alanına döndü

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar Belediye Başkanı Feyyaz Soylu'nun makamında başlayan gerginlik dün sokağa taşmıştı.

İddiaya göre, öğleden sonra Ceylanpınar Belediyesi'ne gelen 3 kişi, Belediye Başkanı Feyyaz Soylu ile arasında görüştükleri sırada gerginlik çıktı. Gerginlikte yanındaki silahı kullanmaya kalkışan kişi belediye başkanının koruması tarafından etkisiz hale getirildi. İhbar üzerine gelen polisler o 3 kişiyi gözaltına aldı. Bu sırada olayı duyan belediye başkanının akrabası ile gözaltına alınan kişilerin yakınları da belediye önünde toplandı. Taraflar arasında çıkan taşlı spolaı kavga polisin müdahalesi ile engellendi.

Yaşananların ardından Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ile İl Emniyet Müdürü Selçuk Doğuş birlikte Ceylanpınar'a gitti. Olayla ilgili bilgi alan Vali Erin, Ceylanpınar Belediye Başkanı'nın darp edildiğine yönelik iddiaların doğru olmadığını ifade ederek, kısa süreli gerginliğin kontrol altına alındığını ifade etti.

SEBEP NE?

Ceylanpınar Belediyesi'ne kesilen 3.5 milyonluk fatura nedeniyle eski başkan Aksak ile Belediye Başkanı Feyyaz Soylu arasında bir süredir gerginlik yaşandığı iddia edildi.

Sosyal medyada “Abdullah Aksak Sevdalıları” isimli hesap, Soylu'nun darp edilmesinden sonra “Bir anlaşma yapıldı. Eğer o anlaşmaya uymazsanız gereği böyle yapılır, şimdi tosun paşa kırılan parmağını tedavi et” mesajını paylaştı.

Ceylanpınar Gündem haber sitesi, “Feyyaz Soylu, belediyeye kesilen 3.5 trilyonun yarısını vermeyince Aksaklar belediyeyi basıp Soylu'yu darp ettiler” diye haber paylaştı.