Süleyman Özışık'ın AKP'ye giydirdiği videosu gündem oldu

Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık'ın ne zaman çekildiği belli olmayan bir videoda, "Diyoruz ki 'bu gençlik nereye gidiyor?' Gençlik de diyor ki, sen neredesin ki ben sana geleyim? Hırsızlık sende, yolsuzluk sende, namussuzluk sende. Biz bu gençlere ne veriyoruz?" ifadelerini kullandı. Gittiği mağazalarda pantolonların tayt gibi olduğunu söyleyen Özışık, "Ulan beni zorla ibneleştirmeye çalışıyor mağaza" dedi.

Süleyman Özışık'ın AKP'ye giydirdiği videosu gündem oldu

AKP'ye yakınlığıyla bilinen Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık'ın mağazalarda satılan pantolonların çoğunlukla dar olmasından şikâyetini dile getirdiği video sosyal medyada gündem oldu. Aynı konuşma sırasında İstanbul Sözleşmesi'ni de hedef alan Özışık, "İstanbul Sözleşmesi çıkarıldı, anamız ağladı" dedi.

Bulduğu pantolonların dar olduğunu ve giydiğinde tayt gibi durduğunu söyleyen Özışık, "Pantolon alacam ulan beni zorla ibneleştirmeye çalışıyor mağaza. Çocuğum geçen sene dar dediği pantolona bu sene geniş diyor. Etrafıma bakıyorum kadın mı erkek mi, kadınla erkeği ayırt edemiyorum" ifadelerini kullandı.

Özışık şöyle devam etti: "Evlenip boşanma diye bir sektör oluştu. Kadını beyanı esastır diye bir şey çıktı. Ben bir kadın ile yalnız asansöre binmeye korkuyorum. Süleyman Özışık beni taciz etti dese direkt hapisteyim. Lanetliyoruz olmuyor, hakaret ediyoruz olmuyor, uyarıyoruz olmuyor. Devletin burada yapması gereken bir şey yok mu yani?" ifadelerini kullanan Özışık, konuyu daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'a getirerek, "Biz her şeyi tamamen cumhurbaşkanının omzuna bırakmışız. Olana bitene kanunlar hükmünde bir müdahalemiz yok. Devlet bu ülkenin ahlakını da korumak zorunda değil mi kardeşim? Bu yönde kanun yok nizam yok. Buna karşı vatandaş tavrını ortaya koysun. Ne yapayım kardeşim gideyim birini mi döveyim ağzını burnunu mu kırayım?"

HIRSIZLIK SENDE, YOLSUZLUK SENDE...

Videonun devamında AKP'ye yönelik eleştirilerilerde de bulunan Özışık, "Diyoruz ki 'Bu gençlik nereye gidiyor?' Gençlik de diyor ki, 'Sen neredesin ki ben sana geleyim? Hırsızlık sende, yolsuzluk sende, namussuzluk sende. Biz bu gençlere ne veriyoruz?" dedi.

Her yerde İmam hatip okulları açıldığını ancak bu okulların kalitesi olduğunu söyleyen Özışık, "Bir kişi çıkıp 28 Şubat döneminin imam hatiplerinin kalitesinde imam hatip var diyebilir mi? Yok." ifadelerini kullandı.

Videonun ne zaman ve nerede çekildiği ise bilinmiyor.