AKP'li hesaptan Altun ile Kalın'ı karşı karşıya koyan ilginç video

Sosyal medyada AKP'ye destek veren “@Busralsall” isimli bir hesaptan dün paylaşılan bir videoda ilginç ifadeler yer aldı. Videoda konuşan Büşra Elsall, muhalefetin Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ile değil Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile uğraştığını söyledi ve "Çünkü Altun daha sadık" dedi. Kalın'ın videoya tepki gösterdiği iddia edildi.

AKP'li hesaptan Altun ile Kalın'ı karşı karşıya koyan ilginç video

Sosyal medyada AKP propagandasıyla tanınan “@Busralsall” isimli bir hesaptan dün paylaşılan bir videoda, muhalefetin neden Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’u, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’a göre daha fazla hedef aldığı sorgulandı.

serbestiyet.com’un ‘Kulis Kalın tepki gösterdi, video silindi‘ başlığıyla paylaştığı haberde yer alan videoda Altun’un Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a daha sadık olduğu için muhalefet tarafından eleştirildiği savunuldu.

Videoda konuşan Büşra Elsall, şunları söyledi:

“Fahrettin Altun kim? Bürokrat. Evet, en üst düzey bir bürokrat ama sonunda sadece bir bürokrat. Yani hükümet eden vaziyette değil. Cumhurbaşkanı ne vazife veriyorsa onu ifa eden bir memur. Tıpkı İbrahim Kalın gibi. Mesela Kalın açıklama yaptığında kimse ona yaptığı açıklama üzerinden muhalefet etmiyor. Neden? Açıklamayı kendi namına da yapmıyor da ondan. Bu kadar basit, bu kadar net. Fahrettin Altun’la uğraşıyor. Peki neden İbrahim Kalın değil de Fahrettin Altun? Cumhurbaşkanına muhalefet için Kalın’a sarmak ne kadar saçmaysa Altun’a sarmak da o kadar saçma. Ama yine de Altun’a sarıyor bu zevat. Ağayı dövemeyen marabasını dövermiş. Kabul ama hangi marabasını? Herhalde rızasına en muvaffık iş yapanını, ona en sadık olanını, düşmanlarını öz düşmanı gibi bilenini.”

İktidara destek veren hesaplardan da paylaşılan video, bir süre sonra silindi. Profilinde mimar olduğunu belirten Büşra Elsall, Twitter’da 40 bin takipçisi bulunuyor. Nisan ayında açılan hesaptan iktidara destek veren videolar paylaşılıyor. Söz konusu hesabı hükümet basını içinde "Pelikan grubu" olarak bilinen ekip tarafından desteklendiği öne sürüldü.