AKP’li isimlerden üst üste ‘yeni kumpas’ uyarısı: Durdurun!

featured

Kripto FETÖ’cülerin çarpıtma ihbar mektuplarıyla hem YAŞ’a hem de FETÖ’cülerle mücadele eden isimlere yönelik kumpas girişimi başlattığı uyarısı geldi.

Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesinin 13 Temmuz’da manşetine taşıdığı yeni FETÖ kumpaslarıyla ilgili iddialar alevlenmeye başladı.

Yeni Şafak “YAŞ öncesi FETÖ kumpasları: Kendine düşman gördükleri subayları itibarsızlaştırmak için iftiralara başvuruyorlar” başlığıyla duyurduğu haberde şu ifadeleri kullanmıştı:

“15 Temmuz darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanması nedeniyle TSK’daki varlığı büyük darbe gören FETÖ, geride kalan kriptolarıyla eski günlerini yeniden dizayn etmenin hesabı içine girdi. FETÖ, yaklaşan YAŞ öncesi 15 Temmuz gecesi direnen subayları hedef almaya başladı.Örgüt, kendinden olmayanlara sahte hesaplar üzerinden iftiralar atıyor, bu isimler hakkında isimsiz ihbar mektupları ve ispiyonculukla disiplin soruşturmaları açtırmak istiyor. İtibar suikastı işleri, FETÖ’cü olduğu bilinmesine rağmen kayrılan çok yakınlarındaki astsubaylara yaptırılıyor.”

‘YENİDEN TOPLANIYORLAR’

Ardından, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski metin yazarı ve eski AKP Ankara Milletvekili Aydın Ünal’dan dikkat çeken açıklamalar geldi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Ünal, “1. Fetullahçılığın, tedavisi uzun yıllar alan bir hastalık olduğu anlaşılamadı 2. Eski(meyen) FETÖ’cüler kritik konumlara getirildi 3. Mücadelenin adalet boyutu zedelendi 4. FETÖcüler farklı siyasi partiler altında toplanıyor, örgütlü kalıyor” ifadelerini kullandı.

ZENTÜRK: DUR DEMELİYİZ

Bugün sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’yu etiketleyerek paylaşımlarda bulunan Star yazarı Ardan Zentürk, “FETÖ’nün vatansever asker istihbaratçı yargı emniyet mensubu gazetecilere karşı isimsiz ihbarlar yapması fıtratına uygun Burada asıl soru, hukuk sisteminin bu imzasız ihbarları ciddiye alıp adeta üzerine atlaması Bu nedir anlamadım” ifadelerini kullandı.

Zentürk başka bir paylaşımında da şu ifadeleri kullandı:

“TSK bünyesindeki FETÖ yapılanmasının üstüne gitmiş, bedelini de yaşamış Ahmet Zeki Üçok’un hakkındaki ihbar nedeniyle adliyeye çağrıldığını öğrendiğim. Aytunç Erkin’in açıklamaları çok önemli CİHAT YAYCI VAKASI ortada, bunların planlarına dur demeliyiz”

KÜLÜNK’TEN DESTEK

Zentürk’ün paylaşımlarına AKP’nin önemli isimlerinden eski İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ten destek geldi.

Külünk şöyle yazdı:

“Evet son derece tehlikeli oyun oynanıyor. İnanıyorum ki 15 Temmuz’da sokağa çıkan milletimizin Liderliğini yapan Sayın CB’mız Erdoğan asla izin vermeyecektir. Çünkü RAND CORP’un raporu doğrultusunda Fetö tekrar Türk Ordusuna sızmak için çok ciddi kirli oyun içinde.

AZÜ’nün (Ahmet Zeki Üçok) verdiği bilgileri dinlerken şaşırıyorum: “Bu toplantıda önemli kararlar almışlar. Bu kararlar şöyle: FETÖ’ye zarar verebileceği değerlendirilen TSK içindeki generaller hedeflerinde. CİMER, BİMER üzerinden sahte ihbarlarla subaylara karşı karalama kampanyası başlatılacak.”

FETÖ’NÜN ALMANYA TOPLANTISI

Emekli Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, Sözcü’den Aytunç Erkin’e ilginç açıklamalarda bulunmuştu.

FETÖ’nün Almanya’da yaptığı gizli toplantıda bazı kararlar alıp uygulamaya geçtiğini belirten Üçok, şu ifadeleri kullandı:

Almanya’nın Köln şehrinde geçen haziran ayında FETÖ’nün yurt dışındaki üst düzey yöneticileri toplantı yaptı. Yaklaşık 40-50 isim… Bu toplantıları darbe girişiminden sonra her yıl düzenli yaptıklarını öğrendim. ABD’de yaşayan meşhur kaçaklar, Taraf’ın eski polis yazarı Emre Uslu ve Zaman’ın yöneticisi Ekrem Dumanlı da konferans yoluyla bu toplantıya katılmış.”

‘KONTROLLÜ İTİRAFÇILIK’ YAPACAKLAR

“Ahmet Zeki Üçok’un verdiği bilgileri dinlerken şaşırıyorum” diyen Erkin, Üçok’un sözlerine şöyle devam ettiğini yazdı:

Bu toplantıda önemli kararlar almışlar. Bu kararlar şöyle: FETÖ’ye zarar verebileceği değerlendirilen TSK içindeki generaller hedeflerinde. CİMER, BİMER üzerinden sahte ihbarlarla subaylara karşı karalama kampanyası başlatılacak. Bu ihbarlarla Yüksek Askeri Şura (YAŞ) öncesi terfileri önlenecek. Kontrollü itirafçılık yeni çalışma modeli! Bazı itirafçılar, TSK içinde örgütle hiç ilişkisi olmayan tam tersi örgütle mücadele eden subayların isimlerini sözde ifadelerinde savcılığa verecek ve bunların da terfileri önlenecek! Tümamiral Cihat Yaycı en somut örneği. FETÖ’nün sosyal medya hesaplarından ‘görevden alınacak’ kampanyası başlattığı Yaycı Paşa, uyduruk bir soruşturma üzerinden istifa etmek zorunda kaldı.”

‘BU OYUNU BOZUN’

Erkin, Üçok’un şu bilgileri verdiğini yazdı:

Almanya’daki toplantıda alınan diğer bir karar da şu: Örgüte zarar verdiklerini düşündükleri gazetecilerle ilgili sahte ihbar mektupları hazırlıyorlar! Bu haberleri ya da kitapları yazanları çeşitli suçlamalarla cezaevine göndermenin yolunu arayacaklar! Ne yazık ki örgütün aldığı bu kararlar biliniyor olmasına rağmen cezaevine atılan arkadaşlarımız oldu… Örneğin… Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan, Murat Ağırel gibi isimler… TSK’da bu örgütle mücadele eden subaylar emekliye ayrılmak zorunda kaldı! İşte bu Fetullah’ın nasıl aktif olduğunu gösteriyor! Şimdi dışarıda kendileriyle ilgili kitap yazan, haber yapan diğer gazetecileri hedef aldılar. Sayın İçişleri Bakanı, Adalet Bakanımız, HSK Başkan Vekili Sayın Mehmet Yılmaz, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Sayın İrfan Fidan ve Anadolu Cumhuriyet Başsavcısı Sayın İsmail Uçar’a seslenmek istiyorum: Bu oyunu bozun!”

AKP’li isimlerden üst üste ‘yeni kumpas’ uyarısı: Durdurun!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. 2 sene önce

    Feto kafaya koymuştu feneri ele geçirmeyi de zamanı yetmedi.bunlar pusu kurar bekler.bekler pusuya uygun ortam.iki ileri bir geri gerekirse.sonunda kedinin fareyle oynadığı gibi oynar

    Cevapla
  2. 2 sene önce

    Amerika arkasında bekliyorlar yine devamlı tezgah algi

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!