AKP’li Kurtulmuş artan fiyatlara işaret etti: Zor bir seçim olacak

Seçim kampanyasında bir numaralı maddenin ekonomi olduğunu belirten AKP'li Numan Kurtulmuş, "Bu bakımdan zor bir seçim olacağı belli. Artan fiyatlara karşı milletin alım gücünü artırmak için mücadele ediliyor" dedi.

featured

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Kanal 7’de yayımlanan Başkent Kulisi programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, soruları yanıtladı.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağına ilişkin soru üzerine Kurtulmuş, Millet İttifakı’nın probleminin kimin aday olacağını tespit edememek değil, hangi istikamette siyaset gerçekleştireceğini tespit edememek olduğunu söyledi. Kurtulmuş, şu ifadeleri kullandı:

“Esas mesele kimin aday olacağından ziyade hangi programı uygulayacakları, milletin karşısına hangi temel fikirlerle çıkacaklarıdır. Orada bir sürü parti var. Her birinin öncelikleri farklıdır. Bunu çoktan konuşup halletmeleri gerekirdi. Kimin aday olacağını söylemek bize düşmez, yakışmaz. Masayı şimdiye kadar, dağılmadan getiren ana faktörün Kılıçdaroğlu olduğunu görmek lazım. Açık bir şekilde aday olma isteğini gündeme getiriyor.”

‘MUHALEFET DAĞINIK’

AK Parti’nin yaz sonundan itibaren ciddi yükselişte olduğunu anlatan Kurtulmuş, “Meselelerin nasıl çözülebileceğine ilişkin vatandaşımızın bize olan güveninin arttığını görüyoruz. Muhalefette ise her gün daha dağınık bir görüntü ortaya çıkıyor. 2023’te bu millet Türkiye Yüzyılı’nın kapılarını sonuna kadar açacaktır” dedi.

‘ARTAN FİYATLAR… ZOR BİR SEÇİM OLACAK’

Seçim kampanyasında bir numaralı maddenin ekonomi olduğunu belirten Kurtulmuş, “Bu bakımdan zor bir seçim olacağı belli. Artan fiyatlara karşı milletin alım gücünü artırmak için mücadele ediliyor. Vatandaş bunu gördü. Erdoğan hükümeti samimi bir şekilde elindeki bütün imkanları kullanarak alım gücümüzü yukarıya çıkarmak için gayret sarf ediyor. Bundan sonra vatandaşımız çok daha rahat bir dönemin içine girecek.” değerlendirmesinde bulundu.

Ellerindeki düzgün verilerin partisinin son üç ayda ciddi bir yükselişe geçtiğini gösterdiğini ifade eden Kurtulmuş, “Zor bir seçim olacak. Gayretle, her dakikamızı değerlendirerek, vatandaşımızın, geniş kitlelerin yeniden gönlünü kazanmayı başararak yolumuza devam edeceğiz. Önemli olan milletle gönül ilişkisini kurmak, sağlamlaştırmak.” diye konuştu.

AKP’li Kurtulmuş artan fiyatlara işaret etti: Zor bir seçim olacak

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!