AKP’li Metiner, Erdoğan’ın imzasını unuttu!

Eski AKP milletvekili Mehmet Metiner, altında AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da imzasının olduğu İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) ve Arap Birliği Ortak Zirvesi’nin sonuç bildirisine “ihanetin daniskası” ifadeleriyle tepki gösterdi.

featured

Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da yapılan “İslam İşbirliği Teşkilatı ve Arap Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi”nin ardından ortak bildiri yayımlandı. Bildiride diğer katılımcı devlet ve hükümet başkanları gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da imzası yer aldı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan ziyareti dönüşü uçakta İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya seslenerek, “Netanyahu şunu bil gidicisin, gidici. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste. Çıkacak. Dün Riyad Zirvesi’nde de bunları açık, net gördük. Ve bütün mesele İslam dünyasının birliğidir, beraberliğidir, dayanışmasıdır” dedi.

Yeni Şafak yazarı ve eski AKP milletvekili Mehmet Metiner, altında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da imzasının bulunduğu bildiriyi sert sözlerle eleştirdi.

Metiner’in yazısındaki ilgili bölüm şu şekilde:

“(…)Gözüm ısrarla ambargo cümlelerini arıyor. Askeri yardım veya ortak ordu kurarak gerekirse karşılık verileceği gibi meydan okuyucu cümlelerden çoktan vazgeçtik. Ama petrol veya doğalgaz ambargosuna dair bir ima dahi olmaz mı? Yok işte!

Ekonomik ve siyasi ambargoya dair bir tek ibare yok. İsrail uçaklarına kendi hava sahalarının kapatıldığına dair bir tek cümle yok. İsrail’e ABD’den taşınan askeri mühimmatın kendi semalarından geçişine asla izin verilmeyeceğine dair bir ibare yok. İsrail terör devletine açıkça destek çıkan ABD-Batı blokuna dair ne kayda değer bir hesaplaşma ne de yaptırım tehdidi…

Yok işte! Hiçbiri yok!

Ama ABD-İsrail planı doğrultusunda HAMAS’ı Gazze’ye gömme kararlılığı, diğer bir tabirle, ihanetin daniskası var.

ABD-İsrail işbirlikçisi Mahmut Abbas yönetimindeki FKÖ üzerinden HAMAS’ı gömme planı var.

ABD-İsrail HAMAS’ın adını dahi duymak istemiyor.

Bildiride o yüzden HAMAS’ın adı bile yok.

Belli ki ABD üzerinden geleceği telkin edilen iki devletli çözüm önerisine umut bağlanmış. O yüzden HAMAS’ın adı bile anılmamış.

O bir avuç mücahidin şanlı direnişi ve pak kanı diplomasi masalarında kurban edilmiş.

ABD’nin desteklediği acımasız İsrail terör makinesi HAMAS’ı Gazze’ye gömmek isterken Arap ligi ülkeleri de Riyad’da bunun zeminini oluşturmak için toplanmışlar meğer.

Blinken diplomasisi belli ki başarılı olmuş.

Evet, işin özü bu!”

thumbnail
İlişkili Haber

İslam Zirvesi’nden ortak bildiri: İsrail’e silah ihracatını durdurun

AKP’li Metiner, Erdoğan’ın imzasını unuttu!

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. Siyasal islamcıların artık savunduğu değerlerle bağımsız bir ülke kalmadığını anlaması gerekiyor. Türk İmparatorluğu çekildikten sonra doğuda kalan tek bağımsız ülke Türkiye Cumhuriyeti. Bunun da sebebi akıl ve bilime dayalı kurulmuş olması.

  2. 15 Kasım 2023, 12:26

    Ah Metiner ah! Büyük siyasetçisin büyük! Kıymetin bilinmiyor…Senin gibi 15-20 siyasetçi daha olsa var ya ülke kanatlanıp uçacak. Ama yok işte…😢

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!