AKP’li Metiner’den Cumhurbaşkanı’na ince gönderme: Bizi daha çok kandıran olur!

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'a isim vermeden çok sert sözlerle yüklenen AKP'li Mehmet Metiner, 'Pişkince karşımıza geçip bizi ahmak yerine koymasına seyirci kalırsak bizi kandıran çok olur' dedi.

AKP’li Metiner’den Cumhurbaşkanı’na ince gönderme: Bizi daha çok kandıran olur!

AKP’li Mehmet Metiner‘den Bülent Arınç‘a sert salvolar devam ediyor.

“15 Temmuz darbesi başarılı olmuş olsaydı farklı bir siyasal pozisyon alacak birinin, 15 Temmuz darbe girişimi başarısız kalınca ahmaklığını keşfetmiş olması ne ilginç ve manidardır” diyen Metiner, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın FETÖ konusunda yaptığı “Kandırıldık” sözüne atıfta bulunarak “Pişkince karşımıza geçip bizi ahmak yerine koymasına seyirci kalırsak bizi kandıran çok olur” ifadelerini kullandı.

Metiner’in yazısının satır başları şöyle:

“FETÖ bahsinde kim kalkıp “Masum değiliz hiç birimiz!” diyorsa bilesiniz ki o kişinin kendisi masum değildir.

Masum değiliz hiçbirimiz!” repliği, FETÖ ile mücadeleyi sulandırmayı, dahası bu mücadeleyi sekteye uğratmayı amaçlayan kurnazca bir aklın ürünüdür.

15 Temmuz darbesi başarılı olmuş olsaydı farklı bir siyasal pozisyon alacak birinin, 15 Temmuz darbe girişimi başarısız kalınca ahmaklığını keşfetmiş olması ne ilginç ve manidardır!

Başkasını bilmem ama o kişinin bizi ahmak yerine koyan laflar etmesi, neredeyse kendini FETÖ mücadelesinde başı çeken bir aktör olarak takdim etmesi fena halde asabımı bozuyor.

Mertçe çıkıp özeleştiri yapacağına Cumhurbaşkanımızı da yanına katarak “Hep birlikte aldatıldık! Hiç birimiz masum değiliz!” diye tutturması artık bardağı taşıran son damladır.

Pişkince karşımıza geçip bizi ahmak yerine koymasına seyirci kalırsak bizi kandıran çok olur.”

‘BU DEFTERİ KAPATALIM’

Eski AKP Milletvekili Mehmet Metiner, geçen günlerde yazdığı yazıda eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı FETÖ’cü olmakla suçlayarak düelloya davet etmişti. Metiner, “Sahiden çok olmaya başladın. Canımızı fena halde sıkıyorsun. Yeter artık! O ki meydan okuyorsun, hodri meydan diyorum. Bu işi herkesin gözü önünde konuşalım-tartışalım da bu defter kapansın. Sözünün eriysen bekliyorum” demişti.