AKP’li Metiner’den dikkat çeken paylaşım… MHP’yi mi kastetti

Eski AKP milletvekili Mehmet Metiner, sosyal medya hesabından cumhurbaşkanı seçilmek için gerekli olan yüzde 50+1 kuralını eleştiren bir paylaşıma imza attı.

featured

Katıldığı bir panelde cumhuriyete ve dilimize skandal ifadeler kullanan AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, önceki gün sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile görevinden istifa ettiğini duyurmuştu.

50+1 KURALINI ELEŞTİRDİ

Mahir Ünal’ın bu istifasının MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin eleştirileri sonrası gelmesi “Bahçeli istedi” iddialarını gündeme getirmişti. Tartışmalar devam ederken eski AKP milletvekili Mehmet Metiner sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşıma imza attı. Cumhurbaşkanı seçilmek için gerekli olan yüzde 50+1 kuralını eleştiren ve bu mecburiyetin siyasi saflığı bozduğunu dile getiren Metiner, “Sayısal olarak çok olan mecbur olduğu azın siyasi çizgisine evrilerek kendisi olmaktan çıkıyor” ifadelerine yerdi.

MHP’Yİ Mİ KASTETTİ?

Metiner’in “Sayısal olarak çok olan” diyerek AK Parti’yi, “mecbur olduğu az” diyerek de MHP’yi kastettiği öne sürüldü. Metiner’in “Mahir Ünal’ı Devlet Bahçeli görevden aldırdı” iddialarına tepki olarak böyle bir paylaşım yaptığı konuşuld.

METİNER’DEN AÇIKLAMA

Bunun üzerine Mehmet Metiner bugün sosyal medya platformu Twitter hesabından yeni bir açıklamada bulunarak duruma açıklık getirdi. 15 Temmuz sonrası ifadesi kullanan Mehmet Metiner, “AK Parti’nin MHP ile ittifakını AK Parti İstanbul milletvekili olarak 15 Temmuz’dan sonra katıldığım tüm Tv ekranlarında ve köşe yazılarında ilk kez yüksek sesle dile getiren biriyim. AK Parti-MHP ittifakından rahatsızlık duyduğum iddiaları asla doğru değildir.” dedi.

AKP’li Metiner’den dikkat çeken paylaşım… MHP’yi mi kastetti

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!