AKP'li Mücahit Birinci'den cinsel içerikli WhatsApp mesajlarıyla ilgili açıklama

Son günlerde ‘Alışacaksınız’ çıkışı ve taktığı 5 bin 300 liralık atkıyla gündeme gelen AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci, sosyal medyada kendisine ait olduğu iddia edilen cinsel içerikli WhatsApp mesajları ve fotoğraflarla ilgili suç duyurusunda bulunduğunu açıkladı.

AKP'li Mücahit Birinci'den cinsel içerikli WhatsApp mesajlarıyla ilgili açıklama

AKP MKYK Üyesi Mücahit Birinci, kendisine ait olduğu iddia edilen cinsel içerikli WhatsApp mesajlarıyla sosyal medyada gündem oldu. Birinci, söz konusu mesajlara ilişkin Twitter hesabından art arda açıklamalar yaptı.

Kendisine ait olduğu öne sürülen WhatsApp mesajları için "iftira" diyen Birinci, attığı tweet'te "Bu haysiyetsiz alçakların hakkımızda yaptıkları tamamen iftira niteliğindeki uydurma haysiyet cellatlığının hesabını verecekler ifadesini kullandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu duyuran Birinci, şunları yazdı:

“1-İBB yakınlarındaki bir bankamatikten Ukrayna'da bulunan, server firmasının hesabına western union vasıtasıyla 10.000 Euro para gönderildi

2-Ukrayna'daki server firmasındaki bir şahıs ile telefon numarasını belirlediğimiz bir siyasetçi arasında sık bir telefon görüşmesi oldu.

3-Daha sonra Ukrayna'daki firma aleyhimizdeki suikasti, malum ifşa ettiğimiz hesabın altına binlerce botla paylaşarak bu paylaşımları TT yaptı

4-Adını bildiğimiz siyasetçi ve numarasını biz savcılığa bildirdik, meselenin tüm detayıyla takipçisiyiz.”

Mücahit Birinci, son dönemde Prof. Dr. Ersan Şen ile yaşadığı tartışmada kullandığı "Alışacaksınız" ifadesi ve taktığı 5 bin 300 liralık atkısıyla gündeme gelmişti.

Mücahit Birinci, 5 bin liralık atkısını böyle savundu

Ersan Şen ile Mücahit Birinci canlı yayında tartıştı… ‘Alışacaksınız’