AKP'li Tayyar: Perinçek nedeniyle beni partide sorguya çektiler

AKP'deki görevinden geçen ay ayrılan Şamil Tayyar, "Ayasofya kararından sonra Perinçek aslına rücu etti. 15 Temmuz’da darbeye direnen aziz millete, hükümete, kamu görevlilerine yakışıksız ifadelerde bulundu. Yetmedi, ortaklık istedi. Önceki uyarılarım nedeniyle partide beni sorguya çekenler, umarım huzur içindedir!" açıklamasında bulundu.

AKP'li Tayyar: Perinçek nedeniyle beni partide sorguya çektiler

Eski AKP milletvekili Şamil Tayyar, 8 Mayıs günü AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı olarak atanmış, tam 1 ay sonra sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla görevinden ayrıldığını duyurmuştu.

Tayyar şöyle yazmıştı: “Birlikte görev yaptığım Tanıtım ve Medya Başkanımız @mahirunal‘la istişare sonucunda ‘yardımcılık’ görevinden ayrıldım. Nasip olursa mesleğime dönüyorum. Aktif siyaseti bırakıyorum. Bize güvenen tüm dostlara sevgi ve muhabbetle.”

Tayyar'ın görevden ayrılmadan bir kaç hafta önce Vatan Partisi lideri Doğu Perinçek'i hedef alan açıklamalarda bulunmuştu. Tayyar'ın bu nedenle mi görevden alındığı soruları gündeme gelince yeni bir açıklama yapan Tayyar, "Ayrılışımı Perinçek twitine bağlayanlar oldu. Hiç ilgisi yok. Tuhaf olan; Perinçek grubunun aynı teraneyi çalması, bırakın beni, hükümeti yönettiklerini pervasızca söylemesi, üstelik bize yakın kanallarda itibar görmesi. Sorunun AKP açısından sorguya muhtaç yanı burası" demişti.

Ancak bugün sosyal medyadan yeni bir açıklama yapan Tayyar, görevden ayrılmasına ya da alınmasında Perinçek'e yönelik sözleri nedeninin neden olduğunu kabul etti.

Tayyar şöyle dedi:

"Ayasofya kararından sonra Perinçek aslına rücu etti. 15 Temmuz’da darbeye direnen aziz millete, hükümete, kamu görevlilerine yakışıksız ifadelerde bulundu. Yetmedi, ortaklık istedi. Önceki uyarlarım nedeniyle partide beni sorguya çekenler, umarım huzur içindedir!

Perinçek, Türkiye’nin iyi yönetilemediğini ve iflasın eşiğinde olduğunu söylemiş! Buna parti içinde Cumhur ittifakı bileşeni gözüyle bakanlar, şimdi nereye bakıyor acaba?"