AKP’li Tosun: Yeniden Refah seçimden önce çekilecek

Eski AKP milletvekili Resul Tosun, Yeniden Refah Partisi'nin seçimden önce adaylarını çekeceğini ileri sürdü. Tosun, iddiasının "bilgi"ye dayalı olduğunu ifade etti.

featured

AKP ile yaptığı ittifak görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlanan ve sonrasında tüm şehirlerde kendi adaylarını açıklayan Yeniden Refah Partisi için çarpıcı bir kulis iddiası ortaya atıldı.

TV 100’de Gürkan Hacır’ın Taksim Meydanı programında konuşan eski AKP milletvekili ve Star gazetesi yazarı Resul Tosun, “Tıpkı Muharrem Beyin (İnce) adaylıktan çekildiği gibi Yeniden Refah Partisi adayları seçimden önce İstanbul’da Murat Kurum lehine, Ankara’da Turgut Altınok lehine ya da İzmir’de Hamza Dağ lehine çekilirse sürpriz olmaz” ifadelerini kullandı.

‘TAHMİN DEĞİL BİLGİ’

Gürkan Hacır’ın “Bu bir tahmin mi bilgiye dayalı mı söylüyorsunuz?” sorusu üzerine Resul Tosun, “Evet bilgiye dayalı söylüyorum, isim de biliyorum” yanıtını verdi.

Bunun üzerine Gürkan Hacır, “O zaman seçimin kaderi değişir” dedi.

‘YEDEK LASTİĞE DÖNERİZ’ DEMİŞTİ

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, 31 Mart yerel seçimlerinde aday listelerinin YSK’ya teslim edilmesine saatler kala yaptığı Murat Yetkin’e yaptığı açıklamada, “Çekilmemiz söz konusu değil. Artık çekilirsek AK Parti’nin yedek lastiğine döneriz” diye konuşmuştu.

thumbnail
İlişkili Haber
Fatih Erbakan: Çekilirsek AK Parti’nin yedek lastiğine döneriz

Bu gelişme üzerine partinin İstanbul Milletvekili Suat Pamukçu, aday eleştirisi yaparak partisinden istifa ettiğini ve AKP’ye katıldığını duyurmuştu. Pamukçu, ‘oy hesabı yapıldığını’ ve ‘inançlarıyla uyumlu olmayan’ kişilerin aday olarak gösterildiğini ifade etmişti.

thumbnail
İlişkili Haber
Yeniden Refah’lı vekil Mustafa Pamukçu partisinden istifa ederek AKP’ye katıldı

 

AKP’li Tosun: Yeniden Refah seçimden önce çekilecek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!