AKP’li Vahit Kiler'den Meclis’te ağır sözler: 'O iti havlatıyorsunuz'

AKP Bitlis milletvekili Vahit Kiler'in, Bitlis Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Tezcan'a yönelik TBMM'de ettiği hakaretler tutanaklara yansıdı.

AKP’li Vahit Kiler'den Meclis’te ağır sözler: 'O iti havlatıyorsunuz'

TBMM Genel Kurulu, HDP'li Meclis Başkanvekili Nimetullah Erdoğmuş başkanlığında toplandı. Bitlis'e yapılan yatırımlar konusunda gündem dışı söz alan AKP Bitlis Milletvekili Vahit Kiler'in konuşması sırasında tartışma çıktı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak başkanlığındaki heyetin Bitlis ziyaretini hatırlatan Kiler, "Akşamdan sabaha konuşuyorsunuz, 'basın şöyle, basın şöyle.' Almışsınız 17 milletvekilini önünüze, Bitlis'te kadrolu olan fitneci birini basına saldırtıyorsunuz, çok affedersiniz basına havlatıyorsunuz, Bitlis TV'nin ekibine havlatıyorsunuz. Bir defa, kiminle yol yürüdüğünüze bakacaksınız" dedi.

Kiler'in bu sözleri tepki çekti. CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Kiler'in konuşmasında hakaretlerde bulunduğunu dile getirdi. Bunun üzerine tartışma uzayınca, Meclis Başkanvekili Erdoğmuş ara verdi.

Verilen aranın ardından görüşmeler kaldığı yerden devam etti. Gündem dışı konuşmaların ardından grup başkanvekilleri oturdukları yerden gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Söz konusu konuşmanın tutanaklarını sosyal medya hesabından paylaşan CHP'li Tahsin Tarhan, Kiler'e sert sözlerle tepki gösterdi. Tarhan mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Bugünü tarihe not olarak düşüyoruz! AKP’li Bitlis Milletvekili Vahit Kiler TBMM Genel Kurulu’nda vatandaşa hakaret etti. “Havlamak” ve “İt”kelimeleri Gazi Meclis’in çatısı altında bir milletvekili tarafından ağza alındı. Hem de şehrinin Ticaret Odası Başkanı için!"