AKP’li vekil Berat Albayrak'ı eleştiren vatandaşlara ‘köpek’ dedi

Ekonomideki kötü gidişattan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı sorumlu görerek istifaya davet eden vatandaşlara karşı AKP’liler sosyal medyada ‘Berat Albayrak’ın yanındayız’ kampanyası başlattı. AKP Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç de Albayrak'ı eleştiren vatandaşlara “Köpekler havladı diye atlar ölmez" mesajıyla karşılık verdi. Güvenç’in paylaşımına sosyal medyadan tepkiler yağdı. 

AKP’li vekil Berat Albayrak'ı eleştiren vatandaşlara ‘köpek’ dedi
AKP’li vekil Berat Albayrak'ı eleştiren vatandaşlara ‘köpek’ dedi

Dolar ve Euro’nun Türk Lirası karşısında tarihi zirveyi görmesi üzerine vatandaşlardan ekonominin başındaki Berat Albayrak’a yönelik tepkiler yükseldi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a sosyal medyadan istifa çağrısında bulunan vatandaşlara karşı birçok AKP’li milletvekili, yandaş gazeteci ve sanatçı #BeratAlbayrakYanındayız kampanyası başlattı.

 AKP Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç de “Köpekler havladı diye atlar ölmez #BeratAlbayrakYanındayız” paylaşımında bulundu. 

Sosyal medyada büyük tepki toplayan söz konusu paylaşım sonrası Güvenç’ten herhangi bir yanıt da gelmedi.

GÜVENÇ HAKKINDA FETÖ İDDİALARI

İzmir'de FETÖ'ye finansal destek sağlamak suçundan yargılanıp itirafçı olan Orkide Yağları'nın sahibi Ahmet Küçükbay FETÖ ile irtibatlı olduğunu iddia ettiği 84 kişinin adını polise ve savcılığa vermişti. Bu kişiler arasında Celalettin Güvenç’in ismi de yer almıştı. Güvenç’in de Manisa Valisi olduğu dönemde FETÖ'nün İzmir Bölge Sorumlusu Bekir Baz’ın düzenlediği cemaat toplantılarına katıldığına ilişkin iddialar Ahmet Küçükbay'ın ifadelerinde yer almıştı. 

Ayrıca gazeteciler Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu’nun “Mahrem” kitabında da Celalettin Güvenç’in Erzurum valisi iken Fethullah Gülen’in kardeşinin de karıştığı tecavüz olayının örtbas edilmesinde rolü olduğu iddia ediliyordu.