AKP’li vekilden hükümet gazetelerine: Yalan haber yapıyorsunuz!

AKP Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, Adalet Bakanı Gül'ü hedef alan yandaş basın yazarlarına sert tepki gösterdi. Özel isim vermeden Sabah, Türkiye ve Yeni Şafak'ı 'yalan haber yapmakla' suçladı.

AKP’li vekilden hükümet gazetelerine: Yalan haber yapıyorsunuz!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e karşı, hükümet gazetelerinden salvolar sürerken, Gül’e destek veren AKP’liler de sert çıkışlara başladı.

Özellikle Sabah, Türkiye ve Yeni Şafak gazetelerinden yargı içinde FETÖ ile mücadele edilmediği yönünde Adalet Bakanı Gül’ü hedef alan yazılar çıkmıştı. Gül bu yazarlara, “Daha düne kadar FETÖ’cülerle aynı maklubeye kaşık sallayanlar bugün çıkıp bize FETÖ ile mücadele dersi vermeye kalkışmasınlar” diye yanıt vermişti.

Gül’e karşı yazılar devam ederken, Adalet Bakanı Gül’e destek veren AKP’liler de üslubunu sertleştirmeye başladı.

Yandaş basında ‘maklube’ krizi sürüyor! Bakan Gül’ü Erdoğan’a şikayet ettiler

AKP Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, hükümet gazetelerini yalan haber yapmakla şuçladı.


Özel şöyle yazdı: “Hangi tasarrufun kime ait olduğunu bilecek(!) kadar araştırmacı gasteci olanlar, cehaletten değil tezvirat amacıyla yalan haberler yapıyorlar. Alışageldikleri mühendislik oyunlarına devam edebileceklerini sanıyorlar. Yanılıyorlar!

İhanet tabakasıyla savaşılmasın diye uğraşanlarla ibadet tabakasıyla barışılmasın diye uğraşanlar aynı kişiler… daha moda tabirle aynı “kriptolar” Tanı bunları tanı da büyü!”

Tayyar’dan Gül’e destek: Parti içine kümelenmiş çete artıklarına sizi yedirmeyiz