AKP’li vekilin evindeki intiharla ilgili emniyetten açıklama

AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde, Ünal'ın tabancasıyla intihar ettiği belirtilen Özbek asıllı 23 yaşındaki Nadira Kadirova'yla ilgili Ankara Emniyet Müdürlüğü'nden açıklama geldi. Açıklamada, olay yerinde intihar harici şüpheli bir durum müşahede edilmediği, Kadirova'nın odasında eski tarihli intihar notları bulunduğu belirtildi.

AKP’li vekilin evindeki intiharla ilgili emniyetten açıklama

Kamuoyu AKP Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde ve Şirin’in silahıyla yaşanan intihar olayını konuşuyor.

Ünal’ın rahatsız olan eşine bakmak için evide 1 yıldır çalışan Özbek asıllı Nadira Kadirova’nın dün sabah milletvekilinin tabancasıyla yaşamına son verdiği öğrenilmişti.

Ankara Emniyeti’nden olayla ilgili açıklama geldi. “Olay yerinde yapılan teknik ön incelemede intihar harici herhangi bir şüpheli durum müşahede edilmemiştir” denilen açıklamada Kadirova’nın odasında, intihar eğiliminde olduğuna dair geçmiş tarihli notlar bulunduğu da iddia edildi.

Kamuoyu merak ediyor: AKP’li vekilin evinde yaşanan intihar aydınlatılacak mı?

Kadirova’nın ağabeyi Muhammet Ali Kadirova “Kardeşimin intihar etmesini gerektirecek herhangi bir durum yoktu. Önümüzdeki günler üniversite sınavı için kursa başlayacaktı” demişti. Ali Kadirova, ölümle ilgili şüphelerinin olduğunu da eklemişti.

Ankara Emniyeti’nden yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bazı basın yayın organları ve sosyal medya hesaplarında 23 Eylül 2019 Pazartesi günü 21.00 sıralarında İstanbul Milletvekili Sayın Ş. Ü.’nün ikametinde meydana gelen intihar olayı ile ilgili olarak yapılan paylaşımlar ve yorumlar nedeniyle aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur:
Söz konusu intihar olayı Sayın Milletvekilinin, eşi, kızı ve evin diğer yardımcısı ile birlikte ikametinde bulunduğu esnada meydana gelmiştir.
Olayın gerçekleşmesine müteakip tüm iş ve işlemler Cumhuriyet Savcısının gözetiminde ve talimatları doğrultusunda gerçekleştirilmiştir.
Olay yerinde yapılan teknik ön incelemede intihar harici herhangi bir şüpheli durum müşahede edilmemiş, ayrıca Müntehire’nin odasında intihar eğiliminde olduğuna dair bulunan geçmiş tarihli notlar da dahil tüm bulgular soruşturma dosyasına eklenmiştir.
Konuyla ilgili soruşturma Cumhuriyet Savcılığı tarafından çok yönlü olarak, detaylı ve titiz bir şekilde sürdürülmektedir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

23 yaşındaki kadın AKP milletvekilinin tabancısıyla intihar etti