AKP’li yazar, Erdoğan’ı öveyim derken baltayı taşa vurdu! Depremi de Sezer’e yıktınız ya…

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi,1999 Marmara depreminde Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Erdoğan gibi millete önderlik edemediğini yazdı. Ancak o zaman Cumhurbaşkanı Demirel'di. İnternette o bölümü değiştirdi ama Demirel'in ismini yazamadı! Selvi'nin 'Siyaset yazamadım' başlıklı yazısı Erdoğan güzellemesine döndü.

AKP’li yazar, Erdoğan’ı öveyim derken baltayı taşa vurdu! Depremi de Sezer’e yıktınız ya…

Veryansın Tv

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Elazığ depremiyle ilgili kaleme aldığı yazıya “Siyaset yazamadım” başlığı attı ancak, depremden çok siyaset yazdı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a övgüler sıralayan Selvi, “Erdoğan’ı cenazeye omuz verirken izledim. Koca yürekli bir adam, bir milletin yükünü omuzlarında taşır gibiydi. İşte bu yüzden seni seviyoruz koca yürekli adam.” ifadelerini kullandı. Buraya kadar AKP’li Selvi’nin yazısında kendisi açısından bir anormallik yok. Sıkıntı 1999 Marmara depremine gelince başlıyor.

Selvi, gazete baskısındaki yazısında şu ifadeleri kullandı:

“O zamanın Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve Başbakan Bülent Ecevit millete liderlik yapamamıştı. Cumhurbaşkanı olmanın Migros’ta alışveriş arabasını kendi kullanmak, Başbakan olmanın kırmızı ışıkta beklemek olmadığını o zaman öğrenmiştik.”

Ancak o dönem Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer değil Süleyman Demirel’di. Yazı gazetede çıktıktan sonra birileri uyarmış olacak ki Selvi, yazısını internette değiştirdi.

O bölüm şöyle değişti:

“O zaman devleti yönetenler, millete liderlik yapamamıştı. Başbakan olmanın kırmızı ışıkta beklemek olmadığını o zaman öğrenmiştik.”

Selvi, yazısındaki ilgili yeri sildi ancak doğrusunu yazamadı. “O dönem cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’di” diyemedi.

Bugün siyaset yazamayan, bilgisayarın klavyesine dokunasım gelmiyor” diyen Selvi, Ahmet Necdet Sezer’e vurma anı gelince bunu kaçırmıyor. Eli klavyeye çok rahat gittiği görüldü.

Selvi’nin bu tutumu üzerine bir kaç soru sormak yerinde olacaktır.

Madem hatayı fark ettiniz, birileri size söyledi, Marmara depreminde milleti yönetemeyen siyasetçileri yazma gücünü neden bulamıyorsunuz Sayın Selvi?
“Ahmet Necdet Sezer” ifadesini yazmak için eliniz klavyeye gidiyor da, Süleyman Demirel ifadesine neden parmaklarınız erişmiyor?