AKP'li yazar Özışık: Partiye ihanet ediyorlar

Süleyman Özışık'tan parti içi tartışmalara ilişkin sert eleştiriler getiren bir yazı kaleme aldı.

AKP'li yazar Özışık: Partiye ihanet ediyorlar

Türkiye yazarı Süleyman Özışık, AKP içine yönelik sert eleştiriler getirdi.

Özışık, "Bu partiye canıyla ve malıyla emek veren dava sevdalısı insanlar artık parti içinde yabancı muamelesi görüyor" ifadelerini kullandı.

Özışık'ın "AK Parti'nin rakibi AKP" başlıklı yazısının satır başları şöyle:

"AK Parti'den birilerinin karşı mahalleye yaranma amacıyla sergilediği gevşek tavırları anlattığım "Bize yazıklar olsun" başlıklı yazıma parti tabanından yağmur gibi tepki yağdı.

Görünen o ki parti tabanının bam teline dokunmuşum. Parti yönetiminden birileri bana gönderilen mesajları veya yazımın altına iliştirilen mesajları okumuş olsa, inanın başını iki elinin arasına alır, "Biz kendi tabanımıza yapılan bu haksızlığı, bu zulmü nasıl olmuş da görememişiz" diye hayıflanır.

Yazdıklarımı Türkçe yazdım, birileri anlasın diye Türkçenin tercümesini yapacak hâlim de yok.

Altını tekrar çizerek söylüyorum.

Bu partiye canıyla ve malıyla emek veren dava sevdalısı insanlar artık parti içinde yabancı muamelesi görüyor. Düne kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan'a AK Parti'ye ve AK Parti'ye destek veren seçmenlere en ağır hakaretleri edenler bugün partinin çeşitli kademelerinde cirit atıyor.

Ve bu kişiler partiye ihanet etmeye devam ediyor.

Daha acısı, partiye ihanet eden bu kişiler de birileri tarafından korunup kollanıyor. Bu koruma ve kollamaya isyan çığlıkları ile tepki gösteren gerçek dava erbapları ise birer ikişer partiden uzaklaştırılıyor...

Keşke, Cumhurbaşkanı Erdoğan bir gün, "AK Parti'nin hak davasına gönül vermiş ve fakat çeşitli nedenlerle küstürülmüş, partiden dışlanmış dava arkadaşlarım; ses versin" diye bir çağrıda bulunsa... Ya da "Onlarla buluşup dertlerini dinlemek istiyorum" diyebilse…

Ve oluşacak mahşerî kalabalığı görse...

Olur mu bilmiyorum!

Ama bu olmadığı için, sesini duyurmak isteyen seçmenin isyanını ben ve benim gibiler dile getiriyor."