‘AKP’liler arasında dozaj giderek artıyor’

featured

Mücahit Birinci ile Mehmet Metiner arasında sosyal medyada açıktan yaşanan sert tartışmayı isim vermeden köşesine taşıyan Milli Gazete yazarı Zeki Ceyhan, “AKP’liler arasında yaşanan anlaşmazlık konuları nedeniyle birbirlerine ‘laf sokuşturmalarda’ dozaj giderek artıyor” dedi.

Milli Gazete yazarı Zeki Ceyhan, “Umarız daha ileri gitmez” başlıklı yazısında AKP’li isimler arasında açıktan yürütülen sert tartışmaları köşesine taşıdı. “AKP’liler arasında yaşanan anlaşmazlık konuları nedeniyle birbirlerine ‘laf sokuşturmalarda’ dozaj giderek artıyor” diyen Ceyhan, isim vermeden Mücahit Birinci ile Mehmet Metiner arasındaki tartışmaya gönderme yaptı.

Ceyhan’ın yazısının satır başları şöyle:

“Yakın zamana kadar kendi aralarında “hasbi-hesabi” yakıştırması yaparlarken şimdilerde birbirlerinin “adamlıklarını” tartışma konusu haline getirmiş bulunuyorlar. Biri diğerinin TV ekranlarında yaptığı konuşmaları diline dolayarak “sormayın gitsin, koca koca adamlar bunu tartışıyorlar” diye laf sokuştururken diğeri sessiz kalmıyor ve hemen cevap veriyor.

“Biz adamız, adamın dibiyiz” diye lafa giriyor ve muhatabına “adamlık herkese nasip olmaz” hatırlatmasında bulunuyor.

Ama sadece bunları demekle hızını alamıyor. Devam ediyor:

“Bizim bir adımız var. Bizi bilen bilir. Neyi nerede nasıl konuşacağımızı biliriz. ‘Koca koca adamlar’ diye tahfif cümlesi kurmanız nasıl bir adam olduğunuzu gösterdi. Çok yazık!”

Muhatabı böyle rest çekince “koca koca adamlar” suçlamasında bulunan geri adım atmakta tereddüt göstermiyor ve “değerli abim alınganlık yapmış” diyerek işi tatlıya(!) bağlamaya çalışıyor. Nitekim bu çabası karşılıksız kalmıyor ve kendisini “adamın dibi” diye tanıtan muhatabı suçlamada bulunan kişi için “kardeşimdir benim için mesele kapanmıştır” diyor.

Evet, kendi aralarında hasbi-hesabi tartışması yapanlar artık “adamlıklarını” tartışmaya açmaya başladılar.

Yani birbirlerine laf sokuşturmada dozaj giderek artıyor. Umarız daha ileri gitmez! Ve iktidar partisi mensupları arasında hiç kimsenin arzu etmeyeceği olaylar yaşanmaz. “İş tatlıya bağlanmış ya konuyu daha ne uzatıyorsunuz” diye düşünenlerin olması normaldir. Ama işi uzatan bizler değil aralarında anlaşmazlık konuları bulunanların dillerine ya da kalemlerine hâkim olamayışlarıdır. Ağızlarını geleni söylüyorlar ve tepki görünce geri adım atıyorlar. Endişemiz tartışmaların devamı halinde artık “geri adım atmaya” ihtiyaç duymayacak hale gelmeleridir.”

 

‘AKP’liler arasında dozaj giderek artıyor’

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

2 Yorum

  1. Paylaşılabilecek, ganimet olabilecek, dava olabilecek şeyler tükenme aşamasına geldi…normaldir. Çıkara dayalı her şeyde, evliliklerde bile paylaşılacak bittimi yavaş yavaş laf sokmalar başlar, kavga haline dönüşür ve boşanma ile dağılır, tekrar olarak söylersek; çünkü her şey çıkara dayalıdır.

    Cevapla
  2. Bi’de dibe vurmak diye bir şey var. Bur’dan bakınca öyle görünüyor.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!