AKP’liler arasında Süleyman Soylu kavgası: Maaşını kimin verdiğini açıkla

Türkiye gazetesi yazarı Süleyman Özışık ve AKP İstanbul Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı arasında Bakan Süleyman Soylu’nun istifasının ardından tartışma yaşandı.

AKP’liler arasında Süleyman Soylu kavgası: Maaşını kimin verdiğini açıkla

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cuma gecesi alınan sokağa çıkma yasağı kararının ardından istifa etmiş ancak istifa kararı Cumhurbaşkanlığı tarafından kabul edilmemişti.

Bakan Soylu’nun istifa kararının ardından AKP’de de karışıklık yaşandı. AKP Genel Merkez Kadın Kolları Başkanı Lütfiye Selva Çam, “Sayın Süleyman Soylu’yu tabanımız sevmişti. Ancak başarının nereden geldiği, imkân ve yetkileri kimin verdiğini, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın gücünü nasıl paylaştığını unutmamalı. Şayet liderlerinden destursuz ayrılır ise bu muhabbeti yitirir, kardeşhane hatırlatmak istedim” dedi.

‘MAAŞLI TROLLER ÜZERİNE GİDİYOR’

Kadın Kolları Başkanı Çam’ın açıklamalarının ardından paylaşımda bulunan AKP Milletvekili Ahmet Hamdi Çamlı, “Bir kısım maaşlı troller, kadın kolları başkanımızın üzerine gittiğini görüyorum. Hatırlattıkları davamızın ana ilkeleridir. Bu dava, lafını kolay ağzından çıkaranlarla buralara gelmedi. Mesele esen rüzgârda istikamet almaktı. Hedefine doğru esen rüzgarda esen yelken kolay dolar” ifadelerini kullandı.

‘CANAN KAFTANCIOĞLU AĞZI İLE KONUŞMUŞSUNUZ’

AKP’li Hamdi Çamlı’ya yanıt veren gazeteci Süleyman Özışık ise, “Tebrik ederim Sayın Vekil. Canan Kaftancıoğlu ağzıyla konuşmak bu olsa gerek. AK Parti ve Erdoğan için burada konuşanlar 15 Temmuz’da sokağa çıkanlarla aynı kişiler. Onlara troll diyorsanız sanırım maaşı kimin verdiğini de açıklamanız gerekecek” dedi.

İlgili haber: Soylu’yu eleştiren o AKP’li nasıl çark etti?