Ahmet Altan’ın derdi AKP’lileri gerdi!

AKP MKYK Üyesi, Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Orhan Miroğlu ve AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'ndan FETÖ sanığı Ahmet Altan'a destek geldi. İki AKP'li Altan’ın cezaevinde yazdığı kitabın Tükçe basılmamasını eleştirdi.

Ahmet Altan’ın derdi AKP’lileri gerdi!

AKP MKYK Üyesi, Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Orhan Miroğlu, Ahmet Altan’ın yeni yayınlanan ve Türkçe basılmasına izin verilmeyen kitabını Fransa’da gördüğünü belirterek, “Tanıtımında ‘Bir daha dünyayı göremeyeceğim’ yazıyor. Geçmiş olsun Ahmet, bir an önce özgür olmanı diliyorum. Bu ülkede, iki yılda kırk insanın öldürüldüğü bir cezaevinden sağ çıkmış mahkumlardan biri olarak diyorum ki umutsuz olma” diye yazdı.


Bu mesajı paylaşan Mustafa Yeneroğlu da, ” ‘I will never see the world again’ veya ‘Ich werde die Welt nie wieder sehen’ kitabı İngiltere’de ve Almanya’da raflarda, ikisini de aldım, Türkçesi yok. Değerli abim, bu ayıp bizlere yeter. Ve hep birlikte ahlaken sorumlu olduğumuzu unutmayalım. Özgürlükçü Türkiye hayal olmamalı!” ifadelerini kullandı.