AKP’lilerden Engin Özkoç’a ‘asansör’ göndermesi

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç'un Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik, 'şerefsizlik, onursuzluk' ifadeleriyle yönelttiği eleştiriler Meclis'i karıştırmıştı. AKP yöneticileri sözlere aynı sertlikle karşılık verdi.

AKP’lilerden Engin Özkoç’a ‘asansör’ göndermesi

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Hamza Dağ ve Jülide Sarıeroğlu, CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç’un Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik açıklamalarına tepki gösterdi.

Twitter hesaplarından paylaşımda bulunan Yazıcı, Dağ ve Sarıeroğlu, Özkoç’un açıklamalarına ilişkin sert sözler sarf etti.

Yazıcı, “Utanmazlığın, arsızlığın, düzeysizliğin, çukur olmanın zirve hali… Hesap vereceksin!” ifadesini kullanırken, Dağ, şunları kaydetti:

“Tek vasfı CHP’li belediyelerin paralarına çökmek olan müptezel, görevini sürdürmek ve asansör işini daha rahat yapabilmek için pis ağzının salyalarını TBMM’ye saçmış. Haddini bil Özkoç, haddini.”

Sarıeroğlu da yaptığı paylaşımda, “Bu seviyesiz ve düzeysiz açıklamalar, Sayın Cumhurbaşkanımızın devlet ve millet yararına yürüttüğü haklı mücadelesine duyulan husumetin açık bir göstergesidir. Bu hadsiz açıklamalar ve müptezel üslup, millet vicdanını yaraladığı gibi hesabını yargı önünde de verecektir.” ifadelerine yer verdi.

‘ŞEHİDE KELLE DİYEN KİŞİ ŞEREFSİZDİR’

Meclis’te düzenlediği basın toplantısında Özkoç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik şu ifadeleri kulanmıştı:

“Bizim şehitlerimize, ‘kelle’ diyen bir kişinin sıfatlarını sayıyorum ben size. Şehide kelle diyen kişi haysiyetsizdir, şehide kelle diyen kişi Türkiye Cumhuriyeti’nde şerefsizdir, şehide kelle diyen kişi onursuzdur, şehide kelle diyen vatan hainidir. Bu kişi Türkiye Cumhuriyeti’nin cumhurbaşkanı olamaz, temsil edemez. Bu kişi kendi evladından, kendi çocuklarına bütün fonları oluşturup onların zenginleşmesine ve telefonlarda paraları sıfırlattığı çocuklarına bir tanesine bedelli, diğerine çürük raporu aldırıp milletin çocukları askere gidip şehit düşüp anaların bağrı yanarken konuşan o şehide ‘kelle’ diyen kişi haysiyetsiz kişidir, onursuz kişidir, şerefsiz kişidir…”