AKP'lilerin yasını tuttuğu Yavuz Bahadıroğlu, hükümeti neyle tehdit etmişti?

Atatürk düşmanlığı ile bilinen ve Yavuz Bahadıroğlu ismiyle bilinen Niyazi Birinci’nin ölümünün ardından bakanlardan peş peşe taziye mesajları geldi. İçişleri Bakanı, Adalet Bakanı, Milli Eğitim Bakanı bir ağızdan Bahdıroğlu'nu göklere çıkaran mesajlar paylaştılar. Oysa Bahadıroğlu 17-25 Aralık'tan sonra Fetö'cülerin hükümete yönelik "yolsuzluk" operasyonlarını desteklemiş hatta TRT'deki bir dizi üzerinden hükümeti tehdit etmişti.

AKP'lilerin yasını tuttuğu Yavuz Bahadıroğlu, hükümeti neyle tehdit etmişti?
AKP'lilerin yasını tuttuğu Yavuz Bahadıroğlu, hükümeti neyle tehdit etmişti?

VERYANSIN TV

Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e düşmanlığı ile bilinen, Atatürk ve Cumhuriyet kurucuları hakkındaki çeşitli iftira ve iddialarıyla sık sık gündeme gelen Yavuz Bahadıroğlu yani Niyazi Birinci hayatını kaybetti.
Bahadıroğlu'nun ölümünün ardından eski sözleri yeniden gündeme gelirken hükümet tam kadro Yavuz Bahadıroğlu adını kullanan Niyazi Birinci için taziye mesajları paylaştı.

Anadolu Ajansı da "Gençlere tarihi sevdiren adam: Yavuz Bahadıroğlu" başlıklı haberinde Birinci'yi göklere çıkardı.

ATATÜRK DÜŞMANLIĞI YAPARAK ÖLDÜ

"Mustafa Kemal'in Meclise girerken imamı eliyle iterek terbiyesizlik yaptığını" iddia eden, "Mustafa Kemal'e müteşekkir değilim" diyen Bahadıroğlu, Akit’te "Atatürk olmasaydı, biz olmaz mıydık" yazısında ise "Bir milletin varlığını tek kişiye endekslemek, sağlıklı bir aklın ürünü olabilir mi?.. Olsa olsa, saçma sapanlığın sınırsız hezeyanı olabilir!" ifadelerini kullanmıştı.

HÜKÜMETİ BİLE TEHDİT ETTİ

Öte yandan Yavuz Bahadıroğlu, TRT 1'de ekrana gelen 'Ya İstiklal Ya Ölüm' dizisinin 'Diriliş ve Abdülhamit gibi Osmanlıyı sevdiren dizilerin Kemalistlerin rövanşı olduğunu' ileri sürerek, "Ya istiklal ya ölüm isimli dizi, son yıllarda yapılan Diriliş, Kuruluş, Abdülhamid gibi Osmanlıyı sevdiren dizilere karşı Kemalistlerin rövanşıdır. Atatürk'ü övme dizisidir. TRT'ye bu dizi kimler tarafından dayatıldı bilmiyorum, ama hesabı iktidardan sorulur" ifadelerini kullanmıştı.

Yavuz Bahadıroğlu, kişisel hesabından kullandığı ifadeler tepki alınca, “Son twitimin bazı yanlış anlamalara ve yargılara yol açmasına üzüldüm. Maksadı aşan şekilde anlaşıldığı için tweetimi sildim. Tek dileğim dizilerde tarihi gerçeklere sadık kalınmasıdır. Konuya hassas yaklaşan ülkücü camia ile kardeşlik bağlarımız vardır” diyerek mesajını silmişti.

ATATÜRK'E ÇİRKİN SALDIRI

TV Net'teki Derin Tarih adlı programda Cumhuriyet'in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve manevi kızı Afet İnan arasında ilişki olduğunu iddia edenlerden biri olan Yavuz Bahadıroğlu hakkında, 'Atatürk'ün hatırasına hakaretten' soruşturma başlatılmış, daha sonra da takipsizlik kararı verilmişti. 

Yavuz Bahadıroğlu, takipsizlik kararına tepki gösterenlere cevaben yazdığı "Tutuklanmamı çok isteyen çevrelere..." başlıklı yazıda da "Bu kez de ben sizi hayal kırıklığına uğrattım. Bunun için özür dileyecek değilim. Oh olmuş! 'Din' haline getirdiğiniz kininizde debelenip durun!" ifadelerini kullanmıştı. 

Bahadıroğlu, Habertürk'te yayımlanan Öteki Gündem isimli programda da Atatürk’e hakaret etmişti. Namık Kemal Zeybek’le tartışan Bağadıroğlu, "Atatürk yanlışları şunlardı ama “şunları da yaptı, çok teşekkür ediyoruz” dediğiniz şeyler var mı" sorusuna "yok" yanıtını vermişti. 

İşte o program: 

FETÖ’YE LAF SÖYLETMEDİLER

Yavuz Bahadıroğlu ve oğlu Mücahit Birinci'nin geçmişte FETÖ'cülere yönelik övgüleri ise hafızalarda tazeliğini koruyor.

CENAZESİNE TAM KADRO KATILDILAR

Bahadıroğlu için düzenlenen cenaze törenine Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, AKP İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, Bilal Erdoğan, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, İstanbul İl Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, bazı belediye başkanları katılmıştı.

Cenaze namazını kıldıran Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Bahdıroğlu için helallik isteyip dua etti.

Erdoğan Bahdıroğlu'nun tabutunu omuzlamıştı.