AKP’nin ‘Devlet Bahçeli’ çıkışına İYİ Parti’den yanıt

AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin İYİ Parti'ye yönelik çağrısını, “İyi Parti’nin yeri PKK ve FETÖ’nün yanı değildir” sözleriyle yorumlamıştı. İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, "Sayın Dağ, milliyetçileri ve bu ülkenin vatanseverlerini tahminimce iyi tanımıyor. Milliyetçilik, vatanseverlik asla FETÖ ile PKK ile yan yana getirilemez” diye yanıt verdi.

featured

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

MHP lideri Devlet Bahçeli geçen hafta “Çağırdık dönmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu olalım ülke hayrına” diyerek İYİ Parti’ye yerel seçimlerde ittifak çağrısında bulunmuştu. AKP Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ da bugün katıldığı bir televizyon programından Bahçeli’nin çağrısına ilişkin yaptığı yorumda şu ifadeleri kullanmıştı:

“İyi Parti’nin yeri PKK ve FETÖ’nün yanı değildir. İyi Parti tarafından 26 Ağustos’taki beklentiler yükseltilmeye çıkartılıyor. Bu kongre için de aynı şey söylendi, ama kongrede akıllarda kalan ’15 vekili keşke istemeseydik’ lafı oldu. Bir siyasi parti artık belirli bir süresi geçmiş, aktörleri belli olmuş ve tamamen de başka bir siyasi partinin arkasında piyon olmuş bir partinin söyleyeceği sözün vatandaşın nezdinde karşılığı olacağı söz konusu değildir”

AKP’li Dağ’ın bu sözleri İYİ Parti Sözcüsü Zorlu’ya soruldu.

Zorlu, “Sayın Dağ, milliyetçileri ve bu ülkenin vatanseverlerini tahminimce iyi tanımıyor. Milliyetçilik, vatanseverlik asla FETÖ ile PKK ile yan yana getirilemez. Öyle anlaşılıyor ki; İYİ Parti’nin önümüzdeki siyaset sürecinde Türkiye’yi merkezine alan 85 milyon insanımızı kucaklayarak, bu merkezin heyecan yaratacak olma iddiası birilerini gerçekten ürkütmüş” ifadelerini kullandı.

‘İDDİALARI ASLA KABUL ETMİYORUZ’

​Zorlu şöyle devam etti:

“Biz Sayın Bahçeli’nin doğrudan olmasa da dolaylı olan bu çağrısına, kendi politikalarımız, üslubumuz ve ilkelerimiz çerçevesinde çok açık bir yanıt verdik. Ancak burada bir başka hususa dikkat çekmek istiyorum. Orada bir komşuluk kavramı kullanıldı; ama bunun hemen ardından partinin bazı yetkililerinin, İYİ Partimizle, bizim varlık misyonumuzla, kadrolarımız ile ilgili kullandığı yakışıksız ifadeler, hakaretler oldu. Burada bir tutarsızlık var mı, yok mu; bunu kamuoyunun bilgisine ve takdirlerine sunmak isteriz. Asla bu iddiaları ve istinatları kabul etmiyoruz.”

AKP’nin ‘Devlet Bahçeli’ çıkışına İYİ Parti’den yanıt

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!