AKP’nin kaybettiği belediyelere T.C. tabelası geri takıldı

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası AKP'nin kaybettiği Sivas Belediyesi ve Beypazarı Belediyesi'nin tabelalarına Türkiye Cumhuriyeti'nin kısaltması olan T.C. ibaresi eklendi.

featured

Büyük Birlik Partisi’nden Sivas Belediye Başkanı seçilen Adem Uzun, belediye binasında bulunan tabelaya Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması olan T.C. ibaresi eklenmesi yönünde talimat verdi. Talimat üzerine Sivas Belediyesi tabelasına ‘T.C.’ ibaresi eklendi.

Başkan Uzun, “Bugün belediyemizin tabelasında bir değişiklik yaptık. Bu değişiklik sadece bir isim değişikliği değil. Bunun ötesinde çok büyük anlamlar içeren bir değişiklik olduğunu söyleyebiliriz. Tabelamızda daha önce Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması olan ‘T.C.’ ibaresi yoktu. Şu an T.C. ibaresine yer verdik. Burada halkımıza şu mesajı veriyoruz; birincisi, belediyemiz devletimize ait bir kurum, ikincisi, belediyemiz milletimize ait bir kurum, üçüncüsü de belediyemiz bundan sonra ki yapacağı çalışmalarda Türkiye Cumhuriyeti’nin bölünmez bütünlüğüne, birlik ve beraberliğini sağlayacak projelere imza atacak bir yapıda olacak” diye konuştu.

AKP’den CHP’ye geçen Beypazarı Belediyesi’nin tabelasına da ‘T.C.’ ibaresi eklendi. Beypazarı Belediye Başkanı Özer Kasap, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak “T.C. sana çok yakıştı Beypazarı Belediyesi” dedi.

Geçen günlerde de Keçiören Belediyesi devir teslim töreninde Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) başkanı Mansur Yavaş’ın kürsüye çıktığı anda, eski dönemde sökülen T.C. tabelası belediye binasına yeniden takılmıştı.

 

AKP’nin kaybettiği belediyelere T.C. tabelası geri takıldı

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!