AKP’nin sosyal medya çalışması genişletiliyor mu? İnternet siteleri, TV ve gazeteler de…

featured

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, ‘Sosyal medya operasyonlarına şimdiden hazır olun’ dedi. Selvi, AKP’nin sosyal medya düzenlemesinin, internet siteleri, gazeteler ve TV’leri de içine alarak genişleteceğinin gündemde olduğunu yazdı.

Hürriyet yazarı Selvi, bugünkü yazısında AKP’nin üzerine çalıştığı sosyal medya düzenlemesinin ayrıntılarını aktardı.

Selvi, “Sosyal medya operasyonlarına şimdiden hazır olun derim. Genç kuşağın en çok sosyal medyadan etkilendiği düşünülürse, sosyal medya operasyonlarının ne denli etkili olacağı unutulmamalı” dedi.

KİM KARAR VERECEK?

“Sosyal medya düzenlemesinin başından itibaren bir haberin yalan haber olduğuna ve dezenformasyon amacıyla üretilip paylaşıldığına kim karar verecek, sorusunun üzerinde duruluyor” diyen Selvi, “Dezenformasyona RTÜK mü, BTK mı, İletişim Başkanlığı mı, mahkemeler mi karar versin ya da yeni bir birim mi oluşturulsun? tartışması yaşandı. Sonunda yeni bir birim kurmak yerine ihtisas mahkemelerinin karar vermesi eğilimi öne çıktı” ifadelerini kullandı. 

Selvi, şöyle yazdı:

GAZETELER VE TV’LER DE DAHİL

“Şimdiye kadar sosyal medya üzerinden yapılan dezenformasyonun önlenmesine yönelik tedbirler üzerinde duruldu. Komisyonda yapılan tartışmalarda, yalan haberlerin sosyal medyada paylaşıldıktan sonra internet sitelerinde, gazetelerde ve TV’lerde kullanıldığı üzerinde duruldu. Dezenformasyon amaçlı paylaşımların sosyal medyadan alınarak internet sitelerinde, TV’ler ve gazetelerde kullanılmasının önüne geçilmesi için çalışma yapılması kararı alındı. Dezenformasyon amaçlı haberlerin internet sitelerinde, yazılı basında ve TV’lerde kulanılması durumunda cezai yaptırım getirilmesinin üzerinde duruluyor.

Sosyal medya düzenlemesinin internet siteleri, gazeteler ve TV’leri de içine alacak şekilde genişletilmesi gündemde.”

AKP’nin sosyal medya çalışması genişletiliyor mu? İnternet siteleri, TV ve gazeteler de…

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

1 Yorum

  1. seçime yaklaşırken dozaj artırılacak.

    Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!