AKP’nin ‘Türkiye Yüzyılı’ şarkısını yapan Yücel Arzen’den Mahir Ünal’a destek

AKP’nin “Türkiye Yüzyılı” şarkısını yapan Yücel Arzen’den, Cumhuriyeti ve harf devrimini hedef alan Mahir Ünal'a destek geldi. Arzen, “Bir (gerçek) sanatçı, bir müzik insanı, bir besteci olarak Sayın Mahir Ünal’ın sözlerinin altına ben de imza atarım” dedi.

featured

AKP Grup Başkanvekili Mahir Ünal, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’ndan hemen önce katıldığı bir etkinlikte, “Bir kültür devrimi olarak Cumhuriyet, bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, hasılı bütün düşünme setlerimizi yok etmiştir” demişti.

Cumhuriyeti hedef alan sözleri büyük tepki çeken Ünal, birkaç gün sonra, Cumhuriyeti ve Türkçeyi savunan yeni bir açıklama yaptı. Ünal geri adım attığı o açıklamada şöyle demişti:

“Tarihte 16 devlet kurmuş bir millete mensubiyetim ve ses bayrağım Türkçemle gurur duyuyorum. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yüceltme idealini kendisine ilke edinmiş bir kişi olarak kendimi, Cumhuriyetin fikri hür irfanı hür bir evladı olarak görüyorum.”

Bu açıklama da Cumhuriyeti ve harf devrimini hedef alan Mahir Ünal’ın AKP Grup Başkanvekilliğinden istifasını engelleyemedi.

Ünal’ın istifa ettirilmesine AKP içinden de tepkiler gelirken AKP’nin “Türkiye Yüzyılı” şarkısını yapan Yücel Arzen’den Ünal’a destek verdi.

Yücel Arzen’in 1 Kasım günü sosyal medya hesabından “Bir (gerçek) sanatçı, bir müzik insanı, bir besteci olarak Sayın Mahir Ünal’ın sözlerinin altına ben de imza atarım. Düşünce Çölümüzün yılan, akrep ve çıyanları bir cennet arayan ve çölü bir vahaya dönüştürmek için çalışanları anlayamaz!” mesajını paylaştığı görüldü.

 

AKP’nin ‘Türkiye Yüzyılı’ şarkısını yapan Yücel Arzen’den Mahir Ünal’a destek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

5 Yorum

 1. 1 ay önce

  Ağızlara bak sen!Zehirli nefesinden nefret saçan biri tarihin ve insanlığın hangi anında sanatçı (bir de gerçek demiş,kibire bak),müzik insanı (müzisyen diyememiş vasat),besteci (yok ya?) olmuş?Akla mantığa bilime aykırı ki bu da sizde yok.Normal!Biz size bi Türk Yüzyılı vereceğiz.Ahlak,namus,insana sevgi,ter,neşe,sevinç,Türk,Atatürk,Türkçe dolu.

 2. 1 ay önce

  Cumhuriyet olmasaydı o kuyruklu piyanoyu bilmem ne yaparlardı.

 3. 1 ay önce

  İyiki böyle bişey söyledi böylelikle gittiği her yerde insanlık tarafından lanetlenecek birisi oldu.
  Yalanı, iftirayı destekleyen herkes yaratıcı savaş açmış olur.

 4. Kendini “gerçek sanatçı” ilan eden birinin, o cenahtan çıkması hiç şaşırtıcı gelmedi bana..
  Herifin sanatçılığı! bile Çöl ile Vaha arasında sıkışık tipik arap dünyası..
  Adamın Okyanuslardan, Amazonlardan, Buzullardan haberi bile yok..

 5. 1 ay önce

  kahraman olmak ıcın kendını rezıl etmek dıye ıste buna denır.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!