Akşener'den AKP'ye '2002' övgüsü

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında konuştu. AKP'nin "2002 senesinde milletin dertlerini öncelediğini" belirten Akşener, Bahçeli'nin önerisiyle AYM'nin tartışmaya açıldığını söyleyerek, "Türk milliyetçileri sarayın bahçesine dikilecek lale değildir" ifadelerini kullandı.

Akşener'den AKP'ye '2002' övgüsü

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin grup toplantısında gündemdeki sıcak başlıklara ilişkin değerlendirmeler yaptı. 

Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle:

Azerbaycan’da kardeşlerimizin yanında olmak için Azerbaycan elçiliğine müracaat ettik. Milletvekillerinden bir grubun desteğimizi göstermesi amaçlı talepte bulunduk. Bunu bizzat ben takip edeceğim. Bu arada sayın Aliyev’in çok meşgul olduğunu düşünerek 2. Başkan sayın Aliyeva’yı aradım ama Azerbaycan’da internetin çökmesi nedeniyle birinci yardımcısıyla görüştüm.

AKŞENER'DEN 'AYM' TEPKİSİ

Biliyorsunuz son günlerde suni bir gündemin fitili ateşledi. Sayın Bahçeli Anaysa Mahkemesi’nin yapısının değişmesini istedi, Sayın Erdoğan, Meclis açılışında gelebilecek bir öneriye açık olacaklarını söyledi. Anayasa Mahkemesi, vatandaşın uğradığı hak gaspının vurduğu duvardır. Anayasa Mahkemesi bizim de onaylamadığımız birçok karar aldı. Ama hukuk devletinin gereği kararlara uyduk. Anayasa bir toplumsal sözleşmedir. Anayasa Mahkemesi de bu sözleşmeyi denetleyen bir kurumdur. Anayasa Mahkemesi’nin böyle tehditkar bir şekilde tartışmaya açılması hukuk devletine büyük darbedir. Yargı bağımsızlığı, medya özgürlüğü yok edildi. Bu sebeple adalete güven kalmadı. Türkiye’nin tez zamanda kuvvetler ayrılığına dayalı bir sisteme ihtiyaç var. İktidarın küçük ortağı partili Anayasa Mahkemesi’ne nasıl dönüşür bunun derdinde. Beyefendiyi doların artması, işsizliğin artması gençlerin işsiz kalması rahatsız etmiyor. Çünkü birkaç tane karar iktidarın görüşlerinde tersmiş de ondan. Vatandaş sizden işsizliğe, hayat pahalılığına çözüm bekliyor. Partili Cumhurbaşkanlığını getiren sizi yasayı yazan siz, şikayet eden yine siz. Hukuka uymak sizi bu kadar mı rahatsız ediyor. Türk milliyetçileri sarayın bahçesine dikilecek lale değildir.

'GELMİŞ GEÇMİŞ EN KÖTÜ EKONOMİ YÖNETİMİ'

Damat bakan pembe tablolarla millete yeni masallar anlattı. Yine ve yeniden ekonomi programı açıkladı. Cumhurbaşkanlığı sisteminin ne kadar felaket olduğunu itiraf eden bir program oldu. Damat bakan sadece 875 milyon dolar milli gelir diyor. Hem de dolardaki artışı umursamadığı halde diyor. İktidar 500 milyar dolar ihracat sözü verdi, yeni ekonomi programı bunun yarısı diyor. Sayın Erdoğan, OECD’de pandemiden en çok etkilenen 3. Ülke olduk diyor ama OECD ülkeleri arasında para birimi dolar karşısında en çok değer kaybeden Türk Lirası oldu. Türk Lirası dünya liginde iflas eden Arjantin ile iç savaşla boğuşan Suriye ile yarışıyor. Kendine gel sayın Erdoğan. Bu işi layıkıyla yapacak yüzlerce adam dururken, sen gidip hazineyi damadına emanet ettin. Türk Lirası değerliyle Türk milletinin alım gücü artar. Ama biz damat bakanı eleştiriyoruz diye bize kızıyorlar. Sadece damat olduğu için gelmiş geçmiş en kötü ekonomi yönetimini yaptığı için, birbiri ardına hata yaptığı için kızıyoruz. Bu yetkiyi de evine ekmek götüremeyen emekliden, geleceği gasp edilen milletimizden alıyoruz. Damat bakan 2020’de doları 6,90 lira 2021’de 7,68 ön görmüş. Arkadaşlar, dolar daha dün 7,76 liraydı. Bu aymazlık yetmezmiş gibi gazeteciler doları sorunca ben oraya bakmıyorum diyor.

'SEN NEREYE BAKIYORSUN DAMAT BEY'

Bir ülkenin ekonomi bakanı, "Ben döviz kurlarına bakmıyorum" diyebilir mi? Allah aşkına söyler misin damat bey, sen nereye bakıyorsun?

Yahu senin güya tarafsız merkez bankan bile bunu daha yüksek beklediğini senden 10 gün önce söyledi. Nitekim dün türlü oyunlarla enflasyon yüzde 11 çıktı. Damat bey sen nereye bakıyorsun?

2002 senesinde milletin dertlerini, isteklerini önceleyen bir AK Parti vardı.