Akşener, ‘Sizce ben Alevi-Kürt cumhurbaşkanı seçtirir miyim’ dedi mi? İyi Parti’den açıklama geldi

İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Akşener'in AKP'li 'kişi'ye "Sizce ben Alevi-Kürt bir Cumhurbaşkanı seçtirir miyim? Siyasi çizgim buna izin verir mi! Asla!" dediğini öne süren Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan hakkında 'gerekli hukuki işlemleri' başlattıklarını açıkladı. Zorlu, Arslan'ın "Tamamen yalan ve türetilmiş iddialarla, propagandist bir biçimde" Akşener'i ve İyi Parti'yi hedef aldığı öne sürdü.

featured

İyi Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, İyi Parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Zorlu, Halk TV sunucusu Ayşenur Arslan hakkında ‘hukuki işlem’ başlattıklarını duyurdu.

Arslan’ın, İyi Parti lideri Meral Akşener ve İyi Parti’yi “Tamamen yalan ve türetilmiş iddialarla, propagandist bir biçimde” hedef aldığını iddia eden Zorlu, “Hepsi yalan ve iftiradan ibarettir.” dedi.

Zorlu, şu ifadeleri kullandı:

“Tamamen yalan ve türetilmiş iddialarla, propagandist bir biçimde Genel Başkanımızı ve Partimizi hedef alan Ayşenur Arslan hakkında Hukuk Politikaları başkanımız Hakan Şeref Olgun tarafından gerekli hukuki girişimler başlatılmıştır.

Dün yazdığı hayal ürünü yazının ardından bugün de etnik ve mezhepsel bir araç kullanarak bu kez iftiranın da ötesinde toplumsal ayrışmayı körükleyecek bir aymazlığa imza atmıştır.

Hepsi yalan ve iftiradan ibarettir.

Siyasi ve ideolojik taassubun gölgesindeki bu anlayış, maalesef sadece medya dilini değil ülkemizdeki siyaset zeminini de zehirlemektedir.

Biz İYİ Parti olarak bu iftiralara karşı Türk Milletinin değerleriyle makul siyaset yolumuzda kararlılıkla ilerlemeyi sürdüreceğiz.”

OKTAY VURAL’DAN DA AÇIKLAMA

İyi Parti Siyasi İşler Başkanı Oktay Vural ise, konuya ilişkin olarak X hesabından açıklamada bulundu.

Vural, şu ifadeleri kullandı:

“Bu yalan ve türetilmiş iddianın sahibi Ayşegül Arslan daha önce Yunan/Rum Enosis’ine, terör örgütü EOKA’ya karşı Kıbrıs Türklerinin varoluş ve özgürlük mücadelesi yapmış ve şehitler vermiş Türk Mukavemet Teşkilatına suikastlar yapan bir illegal oluşumdu diyebilmişti. Ayrıca Emniyet Genel Müdürlüğü önünde bombalı saldırı yaparken etkisiz hale getirilen terörist için “Belki o kişi üzerine bomba olduğunu bilmiyordu” diyebilmişti. Bir yandan bu zihniyetin iftira diğer yandan terörün gölgesinde DEM’li kafaların saldırı okları Genel Başkanımız Meral Akşener’in hak ve hakikat yolunda olduğunu gösteriyor.”

ARSLAN NE DEMİŞTİ?

Halk Tv sunucusu Ayşenur Arslan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’le ilgili bir iddia gündeme getirdi.

Ayşenur Arslan, halktv.com.tr’deki yazısında yer alan iddiaya ilişkin görüştüğü kaynağa dair, “Telefondaki kişi şahsen tanıdığım bir isim değil, önce onu belirteyim. Ama yakasında AKP rozetiyle Meclis’e giden önemli bir siyasetçi. Epeydir o cepheden uzak olsa da anlaşılan siyasetten kopmamış” dedi.

“Belki de bu nedenle 2023 seçimine 2 ay kadar kala Akşener’i ziyarete gitmiş” ifadelerini kullanan Arslan, Akşener’in, AKP’li kişiye şu sözleri söylediğini öne sürdü: “Sizce ben Alevi-Kürt bir Cumhurbaşkanı seçtirir miyim? Siyasi çizgim buna izin verir mi! Asla!”

Ziyaretçinin “Peki aklınızda başka bir isim var mı” diye sorduğunu ifade eden Ayşenur Arslan, Akşener’in şu yanıtı verdiğini iddia etti: “İlhan (Kesici) Abi olabilir. Ama o da Abdullah Gül gibi yemeği önüne hazır ister. Bir de Hikmet (Çetin) Bey düşünülebilir. Her halükarda Kemal (Kılıçdaroğlu) Bey’in olmayacağı kesin.”

‘ABİYLE BİR KONUŞAYIM’ MI DEDİ?

Ayşenur Arslan, dünkü yazısında da seçimden önce bir siyasetçinin, Akşener ile yaptığı görüşmeyi öne sürmüştü.

Arslan, “Seçime çok az kaldı.. Ne yapmayı düşünüyorsunuz’ diye sormuşlar. Akşener uzunca bir tirajdın ardından ‘Abi’yle bir konuşayım bakayım’ demiş” ifadelerini kullanmıştı.

Ayşenur Arslan, Akşener’in ‘Abi’ dediği kişinin Recep Tayyip Erdoğan olduğunu iddia etmiş, şunları yazmıştı:

“İsmi ve “şahidi” bende saklı önemli bir siyasetçi aradı. 14 Mayıs 2023 seçimlerinden bir ay kadar önce Meral Akşener’le yaptığı konuşmayı aktardı.

Ankara’da, yanında üst düzey bir İYİ Partili ile Akşener’i makamında ziyaret etmiş. Doğal olarak Kılıçdaroğlu’nun adaylığı konuşulmuş. Akşener 6’lı masada ve kamuoyu önünde -en azından seçime kadar- dışa vurmadığı bir öfkeyle vermiş veriştirmiş.

“Seçime çok az kaldı.. Ne yapmayı düşünüyorsunuz” diye sormuşlar. Akşener uzunca bir tirajdın ardından “Abi’yle bir konuşayım bakayım” demiş.

Bana bunları anlatan siyasetçi, tepkimin cılızlığından çıkartmış olmalı. “Abi’nin kim olduğunu anladınız herhalde” dedi.

“Anlamadım” dedim.

“Tayyip Bey’i kastediyor. Zaten o gün de Tayyip Abi diye anmış ve sonra ‘Vallahi biz onunla bu masadakilerden daha yakınız birbirimize’ demişti.”

Akşener, ‘Sizce ben Alevi-Kürt cumhurbaşkanı seçtirir miyim’ dedi mi? İyi Parti’den açıklama geldi

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

  1. Ayşenur Arslan’ın Türklere hizmet etmediğini düşünmem için sebeplerim artıyor.

  2. Ayşenur Kürtçülerin “Özgür Gündem” gazetesinde yazdı, Güldal Okuducu ile “Kilittaşı-Seçime doğru” programında “CHP’nin de PKK gibi silahlı bir gücü olmalı” dedi, Tv konuklarının hemen hepsi de Hdp’lilerdi.

  3. bence isine gelen herseyi yapar meral apla. Gurcu CB oluyorsa, alevi-kurt de olur, japon-alevi de olur, arap-budist de olur. Bunlar islerine ne geliyorsa onu yaparlar, ustune de baklava yerler. veya makarna.

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!