Akşener'den Erdoğan'a 'Sedat Peker' çağrısı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sedat Peker'in iddialarıyla ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslendi. "Bakın durum tahmininizden vahim, İçişleri Bakanı'nın kenara çekilmesinde fayda vardır" diyen Akşener, "Benim Süleyman Soylu ile ilgili herhangi bir alerjik tutumum söz konusu değil" ifadesini kullandı. 

Akşener'den Erdoğan'a 'Sedat Peker' çağrısı

İYİ Parti lideri Akşener, partisinin TBMM’deki grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Ayasofya’da imam Mustafa Demirkıran’ın Atatürk’e lanet okuyan sözlerine ilişkin konuşan Akşener  "Sırf sayın Erdoğan'a yaranacaklar diye AK Parti mahalle temsilcisi kılıklı sözde din adamları, kutsal mabedimizde Cumhuriyetimizin kurucusuna lanet okuyor. Yazıklar olsun" diye konuştu. 

Akşener, şu ifadeleri kullandı:

'AKP'NİN MAHALLE TEMSİLCİSİ KILIKLI SÖZDE DİN ADAMLARI...'

Türkiye cami açılışında bile milleti bölmeyi başaran bir zihniyetle yönetiliyor. Bu zihniyet ne zaman sıkışsa milletimizi bölmeye çalışıyor. Milletimizi birbirine düşürüyor. Tek önceliği koltukları olanlar bu toplumsal ayrışmadan besleniyorlar. Biz davet aldık, programımız vardı ama Grup Başkanımız İsmail Tatlıoğlu katıldı. Sayın Erdoğan ve ekibinin herkesin eşit, bir ve beraber olduğu Allah'ın evinde düşmanlık üretmesini kabul edemeyiz. Cami müminler ibadet etsin diye yapılır. Camilerimiz hepimizin. Taksim Cami'nde ibadet eden vatandaşlarımızı kendi siyasi hesaplarına alet edemezsin.

Yüce Allah'ın evinde vatandaşımızın arasına nifak tohumları ekemezsin. Ne yazık ki bu zihniyetin yansımalarını Ayasofya'da bile yaşıyoruz. Sırf sayın Erdoğan'a yaranacaklar diye AK Parti mahalle temsilcisi kılıklı sözde din adamları, kutsal mabedimizde Cumhuriyetimizin kurucusuna lanet okuyor. Yazıklar olsun. Bu çirkin anlayışın memleketimize ve milletimize verecek zerre şeyi olamaz.”

‘SOYLU İLE İLGİLİ HERHANGİ BİR ALERJİK TUTUMUM SÖZ KONUSU DEĞİLDİR’

Akşener, konuşmasında suç örgütü lideri Sedat Peker’in videolarına değindi.

Son haftalarda yaşananları ibretle takip ettiklerini söyleyen Akşener, meseleye devletin itibarı açısından baktıklarını ifade etti. "Bu devlet, hepimizin. Devlet insanlığından nasibini almamışların elinde zarar görmesine asla müsade etmeyiz. Ancak yaşanan çirkinlikleri göz ardı edemeyiz" diyen Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik şu ifadeleri kullandı:

"O ne yaptı, gitti kefalet koydu. Sayın Erdoğan, bu işler öyle bir kişinin çıkıp ortaya kefalet koymasıyla olmaz. Bu işler şeffaf ve adil şekilde yönetilen yargı süreçleriyle olur. Seni bir kez daha devlet ciddiyetiyle ve makamının sorumluluğuyla çalışmaya davet ediyorum. Bu önemli mevkilerde olanların dedikodu usulü iş yapması, başında bulundukları o bakanlıkların, Adalet Bakanlığı'nın hakimi savcısı, İçişleri Bakanlığı'nın kolluk kuvvetleri birbiriyle çalışmak zorundadır. Bu nasıl bir devlet yönetme anlayışıdır?

Bunu samimiyetimle söylüyorum. Bakın durum tahmininizden vahim, vahim, vahim. İçişleri Bakanı'nın kenara çekilmesinde fayda vardır. Delilleri toplayacak kolluk kuvvetlerinin rahatlaması için, adalet mekanizmasının gölgesiz işletilmesi için bu şarttır. Benim Sayın Süleyman Soylu ile ilgili herhangi bir alerjik tutumum söz konusu değildir. Kendisi benim babamın oğlu değildir. Devlet aile ilişkisi biçiminde yönetilmez. Görevini yaptığı zaman alkışlarız, yanlış yaptığı zaman eleştirimizi söyleriz."