Akşener’den Erdoğan’a şikayet: Damadını taraftarın yakasından düşür

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener konuşmasında Fenerbahçe tribünlerinden yükselen 'Damat istifa' sloganlarına dikkat çekerek, 'Sayın Erdoğan damat bey üzerine vazife olmayan her işe karışıp ortalığı karıştırıyor. Gel Bursa'da konuştuğun Fenerbahçeli kardeşlerimin sesine kulak ver. Damadını artık taraftarın yakasından düşür' diye seslendi.

Akşener’den Erdoğan’a şikayet: Damadını taraftarın yakasından düşür

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Fenerbahçe tribünlerinde yükselen Berat Albayrak tepkisine değindi.

‘DAMAT BEY FUTBOLU KARIŞTIRMAKLA MEŞGUL’

“Fenerbahçe tribünlerinden yükselen sesleri duyuyorsunuz” diyen Akşener, “Ben başkanların kendi aralarındaki rekabetle ilgili değilim. Siyasetçilerin bu tartışmalara dahil olmaması gerektiğini düşünüyorum. Siyasetin spora karıştığı ülkelerde sporun ileri gidemediğini biliyorum. Ancak damat bey bakanlıktaki başarısızlığıyla gündeme gelmekten yorulmuş olacak ki bu aralar anlamadığı başka bir alanı, futbolu karıştırmakla meşgul” ifadelerini kullandı.

‘TRABZONSPOR DA BİZİM FENERBAHÇE DE BİZİM’

Akşener, şunları söyledi:

“Yahu arkadaş bırakın insanlarımız istedikleri kulübe gönül versin, cahilce ettiğiniz her söz insanlarımızı rahatsız ediyor. Gereksiz tartışmalara sebep oluyorsunuz. Trabzonspor da bizim Fenerbahçe de bizim. Sayın Erdoğan damat bey üzerine vazife olmayan her işe karışıp ortalığı karıştırıyor. Gel Bursa’da konuştuğun Fenerbahçeli kardeşlerimin sesine kulak ver. Damadını artık taraftarın yakasından düşür. Yoksa o tribünler sana öyle bir ders verir ki şaşar kalırsın.”