Akşener’den istifa eden genel başkan yardımcısına ilişkin ilk açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, büyükşehirlere yaptığı ziyaretlerin üçüncüsünü gerçekleştirdiği Bursa'da açıklamalarda bulundu. Akşener, vatandaşların kendisine Suriyeliler'den dert yandığını belirtti. Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal'ın istifası ile ilgili de konuştu.

Akşener’den istifa eden genel başkan yardımcısına ilişkin ilk açıklama

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Bursa ziyaretinin ikinci gününde partisinin Osmaniye İlçe Başkanlığı’nda açıklamalarda bulundu. Akşener, Osmangazi ilçesindeki ziyaretlerinin ardından partisinin il başkanlığına geçerek, gündemi değerlendirdi.

Akşener, Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal’ın istifası üzerine, “Neden olduğuyla ilgili bilgim teşkilat üzerinde bir ters düşme neticesinde bir istifa bu. Hiçbir istifa eden arkadaşımız hakkında olumsuz kelime etmedim. İstifa tek taraflıdır, saygı duyulan bir kavramdır. Konuyla ilgili Tuba hanımın açıklamasından başka bir bilgim yok. Ama arka tarafta bildiğim Antalya İl Başkanının iki ilçe başkanını tedbirli olarak disipline sevk etmesi doğrultusunda bu durum gelişmiş. Şu anki durum nedir bilmiyorum hayırlı uğurlu olsun. Partimizden istifa etme eylemi neticesinde partimize bakışına seçmen karar verecek, arkadaşlarımızla ilgili kararı da seçmen verecek, hep beraber göreceğiz” dedi.

‘SURİYELİLER İLE İLGİLİ ÇOK ŞEY DUYDUM’

Akşener, FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmasının sürdüğünü ancak, gezdiği yerlerde kimseden bunu duymadığını, 15-20 gün Libya’nın tartışıldığını bir kişiden bunu da duymadığını, Ancak, Suriyeli sığınmacıların yarattığı stres ve problemlerle ilgili ne olacak bu iş diye, hem üniversite öğrencilerinden, hem kadın, hem esnaftan çok şey duyduğunu söyledi.