Akşener’den ‘erken seçim’ açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Akşener, İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan'ın sosyal medya hesabından erken seçimle ilgili yaptığı paylaşımın hatırlatılması üzerine, 'Lütfü Bey'in belki buna yönelik bir öngörüsü vardır. Benim öngörüm, acil bir seçimi görmüyorum' dedi.

Akşener’den ‘erken seçim’ açıklaması

Antalya ziyareti kapsamında dün geceyi Demre’de geçiren İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener bu sabah kaldığı otelden İYİ Parti Demre ilçe örgütü binasına geçti. Bir gazetecinin İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan’ın sosyal medya hesabından yaptığı, “28 Haziran Pazar seçim için nasıl bir tarih?” paylaşımını hatırlatması üzerine Akşener şunları söyledi:

‘ACİL BİR SEÇİMİ GÖRMÜYORUM’

“Benim bilgim yok. İki gündür nefes almadan çalışıyorum. Arkadaşımız hangi bilgiye dayanarak, hangi veriye dayanarak böyle bir beyanda bulundu, onu bilmiyorum. Benim kendi okumamı söylüyorum. Biz demokrasiyi içselleştirmeye çalışan bir siyasi partiyiz. İnsanlar fikirlerini bağımsız bir şekilde ister sosyal medyada olsun, ister kurumlarımızın içinde olsun belirtiyorlar. Lütfü Bey’in belki buna yönelik bir öngörüsü vardır. Benim öngörüm, acil bir seçimi görmüyorum.”