Akşener'in adayı İmamoğlu mu?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’na seslenerek 'Bu çalışma performansınızın devamını dilerim ki cumhurbaşkanlığı seçiminde lazım' dedi.

Akşener'in adayı İmamoğlu mu?

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atık Yakma ve Enerji Üretim Tesisi açılış töreninde konuştu.

Konuşmasının sonunda ise İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na "İstanbullular adına teşekkür ediyorum" diye seslendi.

Akşener, şu ifadeleri kullandı:

“Siz konuşurken, aklıma İstanbul seçimleri geldi. Halbuki iddia edilen, sizin bunları tekmeyle yıkmanız lazımdı. Ama demek ki seçim, hizmet üzerinden rekabete dayanarak yapıldığında ve milletimizin tercihine saygı duyulduğunda hiçbir şey tekmelenmiyormuş. Tam tersine, doğru işleri yapıldığı takdirde, o doğru işlerin devamı için, hiçbir herhangi bir psikolojik problem hissetmeden hakkı teslim ederek hem yüklenicilere hem rahmetli Kadir Topbaş Beyefendi’ye ve onun ekip arkadaşlarına teşekkür ederek yol yürünebiliyormuş.”

Akşener devamında sözü cumhurbaşkanlığı seçimine getirerek, İmamoğlu’na yönelik “Bu çalışma performansınızın devamını dilerim ki Cumhurbaşkanlığı seçiminde lazım” dedi.

Meral Akşener, Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’tan birinin cumhurbaşkanı adayı gösterilmesi durumunda bu isimlerin adaylıklarına karşı çıkmayacağını açıklamıştı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise mevcut başkanların bir dönem daha devam etmesi taraftarı olduğunu söylemişti.