Saldırıya uğrayan Murat İde’den açıklama

Meral Akşener'in basın danışmanı ve Yeniçağ gazetesi yazarı Murat İde evinin önünde 7-8 kişilik bir grubun saldırısına uğradı.

Saldırıya uğrayan Murat İde’den açıklama

Meral Akşener’in basın danışmanı ve Yeniçağ gazetesi yazarı Murat İde evinin önünde 7-8 kişilik bir grubun saldırısına uğradı. Murat İde’nin ruhsatlı silahıyla havaya ateş etmesi sonucu saldırgan grup kaçarak uzaklaştı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in basın danışmanı ve Yeniçağ yazarı Murat İde evinin önünde saldırı girişimine uğradı. İde’nin, KRT’de saat 11:00’da yayınlanan “Burası Çok Önemli” isimli programın ardından evine giderken, yol boyunca 3 araç tarafından takip edildiği, saldırıyı 7-8 kişilik bir grubun gerçekleştirdiği öğrenildi.

İde’nin yumruklu ve sopalı saldırı sırasında ruhsatlı silahını çektiği ve havaya ateş ederek kurtulduğu belirtilirken, saldırganların kaçtığı öğrenildi. İde’nin şu anda Emniyette ifade verdiği kaydedildi.

YENİÇAĞ, MHP’Yİ İŞARET ETTİ

Saldırıyla ilgili Yeniçağ gazetesi, MHP Genel Sekteri İsmet Büyükataman’ı işaret etti.

Gazete saldırıyla ilgili verdiği haberde “Geçtiğimiz günlerde yazarımız Murat İde’yi “Devlet bey, ben yoruldum!” başlıklı yazısının ardından hedef gösteren bir açıklama yapmııştı. Ataman’ın 26 Aralık tarihinde yaptığı açıklamadan iki gün sonra İde saldırıya uğradı” ifadelerini kullandı.

İDE GEÇMİŞTE KIYMET VERDİĞİMİZ İNSANLARIN TALİMATI İLE…

Evinin önünde saldırıya uğrayan Murat İde, kendisine yönelik saldırıyla ilgili ” Saldıranlar 7-8 kişiydi. Hele ki geçmişte kıymet verdiğimiz insanların talimatı ile olması hakikaten yakışmıyor” dedi.

Saldırganların kendisine saldırdığı sırada ruhsatlı silahının yere düştüğünü söyleyen İde, saldırganların silahı gördükten sonra kaçtığını söyledi.

İde, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“Benim ruhsatlı silahım var. O  yere düşünce onu görüp kaçtılar.

Bir süredir bu konuda hadiseler oluyor diğer meslektaşlara da… Bir süredir böyle bir bilgimiz vardı bir hazırlık olduğuna dair. Daha dikkatli ve temkinli davranıyorduk.

Yazılarla ilgili bir takım tehditler geliyordu ama bunları çok önemsemiyordum. Hoş olmayan şey fikri bir mücadelenin sokağa düşürülmüş olması. Hiç kimseye yakışmıyor. Hele ki geçmişte kıymet verdiğimiz insanların talimatı ile olması hakikaten yakışmıyor ama netice itibari ile yaşandı.”