Alaattin Çakıcı'nın tehdit mektubuna yanıt: Sokaktan korkmayız

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'nın Kemal Kılıçdaroğlu'nu tehdit ettiği mektuba CHP'lilerden "CHP liderine uzanacak eli kırarız" çıkışı geldi.

Alaattin Çakıcı'nın tehdit mektubuna yanıt: Sokaktan korkmayız

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik Alaattin Çakıcı tarafından azılan tehdit mektubuna ilişkin suç duyurusunda bulunacaklarını bildirdi.

CHP'li bir grup, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'na yönelik tehdit içerikli yazıya tepki göstermek amacıyla Ankara İl Başkanlığının parti genel merkezi önünde düzenlediği basın açıklamasında bir araya geldi.

Açıklama sırasında partililer, üzerinde "Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir mafya bozuntusu tarafından tehdit edilmesi, hukuk sisteminin çöktüğünü, mafya düzeninin hayata geçtiğini gösteriyor. Unutulmamalıdır ki CHP, savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir" yazılı pankart açtı.

CHP Ankara İl Başkanı Ali Hikmet Akıllı, partililer adına yaptığı basın açıklamasında "Bilinmelidir ki Cumhuriyet Halk Partisine ve onun liderine uzanacak her eli kırmaya bu partinin üyeleri yeterli ve muktedirdir" dedi.

SOKAKTAN KORKMAYIZ

Sokaktan korkmadıklarını ancak ülkenin ve vatandaşların iyiliğini düşündüklerini ifade eden Akıllı, iktidarla hesaplaşmayı ilk seçimde demokratik yollarla yapacaklarını belirtti.

Akıllı, şunları kaydetti:

"Genel Başkanımıza yapılan bu iğrençliğe ilişkin etkili bir soruşturma bekliyoruz. Bu soruşturma yapılana kadar süreci izleyeceğiz ve her hafta buna ilişkin eylemler gerçekleştireceğiz. Bugün öğleden sonra bir suç duyurusunda bulunacağız ve bundan sonra da sürecin takipçisi olacağız."

ÇAKICI NE DEMİŞTİ?

Suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı, sosyal medya hesabından yayınladığı açık mektupta "Bak Kemal Kılıçdaroğlu, kitle psikolojisi ile sana hainler gaz verir, zorda yanında olmazlar. Onun için sana 'akıllı ol' diyorum" diyerek tehditler ve hakaretler savurmuştu.

İŞTE ÇAKICI'NIN TEHDİT MEKTUBU

Çakıcı, el yazısıyla kaleme alınan mektubunda şu ifadeleri kullanmıştı...