Albayrak’ın aldığı cezayı Başakşehir açıkladı

Abdurrahim Albayrak, 6222 sayılı kanuna muhalefetten 5 bin lira para cezası aldı. Albayrak'ın mahkumiyetini, davayı açan Medipol Başakşehir FK duyurdu.

Albayrak’ın aldığı cezayı Başakşehir açıkladı

Medipol Başakşehir, kulüp başkanı Göksel Gümüşdağ’ın şikayeti sonucunda Abdurrahim Albayrak’ın 6222 sayılı sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanuna muhalefetten 5 bin TL para cezasına çarptırıldığını duyurdu.

Kulüpten yapılan açıklamada, Albayrak’ın VAR kayıtları için “Bildiğim bir çok şey var. Bana söylenen çok şeyler var. Zamanı geldiğinde paylaşacağım” dediği fakat tüm ısrarlara rağmen açıklamadığı bildirildi. Bunun üzerine Başakşehir Kulübü Başkanı Gümüşdağ, Albayrak’ı ‘sporda şiddeti teşvik edecek şekilde basın ve yayın yoluyla açıklamada bulunma’ eylemi nedeniyle dava etti. Gümüşdağ “kanun uyarınca idari para cezası uygulanması, bu cezanın ilgili kişinin spor yöneticisi olması sebebiyle artırılması ve idari tedbir olarak spor müsabakalarını seyirden yasaklama kararı verilmesi talebi” ile suç duyurusunda bulundu.

Kulüp, Galatasaraylı yönetici Abdurrahim Albayrak’ın 6222 sayılı kanunun 22. maddesi gereğince 5 bin TL para cezasına mahkum edildiğini ve Albayrak’ın cezayı ödediğini aktardı. Başakşehir’in açıklamasının sonunda, “İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak, Türk futbolunun gelişimi ve temiz oyun için kulüp yöneticilerinin ve teknik sorumlularının bu ve benzeri şekilde asılsız ve ispat edemeyecekleri iddialardan kaçınmalarını, aksi halde iddiaların kanıtlarla ortaya çıkarılması için sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtiriz” ifadeleri kullanıldı.