Albayrakların medyası Bilal Erdoğan'ın desteklediği Başakşehir'in şampiyonluğunu 'şaibeli' ilan etti

Bakan Berat Albayrak’ın ailesinin yönettiği Turkuaz Medya Grubu bünyesindeki Fotomaç gazetesi, Başakşehir’in şampiyonluğu ile ilgili haberde "En şaibeli sezon, karanlık gece" ifadelerini kullandı. Başakşehir destekçisi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan, maçı klüp başkanıyla birlikte tribünden izlemiş, şampiyonluk kutlamasına katılmıştı.

Albayrakların medyası Bilal Erdoğan'ın desteklediği Başakşehir'in şampiyonluğunu 'şaibeli' ilan etti

Fotomaç gazetesi "Şampiyon Başakşehir" başlıklı haberin spotunda "Sezon başından beri hakemlerin ve MHK'nin koruması altına alan Medipol Başakşehir, bitime bir hafta kala mutlu sona ulaştı" diye yazdı.

Ana haberin altında ve "En şaibeli sezon" ara başlıklı haberde ise Başakşehir'in şampiyonluğa ulaştığı 2019-2020 sezonu 'şaibeli' olarak nitelendirildi.

Tam sayfa haberde "Karanlık Gece" başlığının altında ise Trabzon- Konyaspor maçının ikincisi yarısındaki elektrik kesintisine dikkat çekildi.

Haberde "Stadın elektriğini kesip Trabzon - Konya maçının bitmesini beklediler" yorumu yapıldı.

Haberde şu ifadelere yer verildi:

"Hakemler kimi maçlarda adeta Başakşehir'in sahadaki 12'nci oyuncusu gibi hareket etti. Örneğin 26. haftadaki kritik Trabzon-Başakşehir maçında Nwakaeme'nin düşürüldüğü pozisyonda Trabzon'un buz gibi penaltısı verilmedi. 28. haftadaki A.Gücü-Başakşehir maçında ise başkent ekibinin attığı ikinci gol verilmeyerek Başakşehir'in önü iyice açılmış oldu."

Süper Lig'de şampiyonluk yarışı Trabzonspor ile Başakşehir arasındaydı. Trabzonspor kendisi de Trabzonlu olan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından destekleniyordu.