Alec Baldwin soruşturmasındaki kilit isimden davanın seyrini değiştirecek açıklama

Büyük bir trajediye sahne olan Rust filminin setindeki silah sorumlusu ve soruşturmanın kilit ismi olan Hannah Gutierrez-Reed'in olaydan tam bir ay önce yaptığı podcast kayıtları ortaya çıktı. Söz konusu açıklamalar davanın seyrini değiştirebilir...

Alec Baldwin soruşturmasındaki kilit isimden davanın seyrini değiştirecek açıklama

Ünlü oyuncu Alec Baldwin’in çekimleri sırasında ezkaza imaj direktörünü öldürdüğü bahtsız sineması Rust’ın setindeki silah sorumlusunun geçen ay konuştuğu bir podcast’te yaptığı açıklamalar dikkat çekti.

Setin silah sorumlusu Hannah Gutierrez-Reed, bir ay evvel Voices of the West podcast’ine konuk oldu.
Yaşanan trajediden habersiz tam bir ay evvel yaptığı açıklamalar şu anki davanın seyrini değiştirebilir.

SORUŞTURMANIN TAM GÖBEĞİNDE

Eski bir model olan 24 yaşındaki Gutierrez-Reed, Alec Baldwin’in kazara manzara direktörü Halyna Hutchins’i sette vurarak öldürmesi ve direktör Joel Souza’yı ağır yaralamasından sonra açılan soruşturmanın tam merkezinde yer alıyor.
Gutierrez-Reed katıldığı podcastte dublör babasının kendisine 16 yaşındayken silahları ve silah güvenliğini öğretmeye başladığını söyledi.
Konuşmasında silahlarla ilgili yaptığı açıklamalar dikkat çeken genç bayan şaşırtan açıklamalarda bulundu: 
“Bence işimin en iyi yanı, silahlardan korkan insanlara onların ne kadar inançlı olabileceklerini göstermek. Benim işim dünyaya silahların mükemmel olduğunu gösterebilmekten ibaret.”

“Silahlar yanlış ellere verilmediği sürece nitekim de sorun yaratmaz. Bunu insanların anlaması gerekiyor “ 
Ölümcül kaza sonrası kamuoyuna hiçbir biçimde açıklama yapmayan Gutierrez-Reed sessizliğini koruyor.
Sanayi uzmanları ise sorumlu Gutierrez-Reed’in “Rust”ta kullanılan silahların inançlı ve inançlı olduğundan emin olması gerektiğini söyledi.
Gutierrez-Reed’in Rust takımına katılmadan evvel , Nicolas Cage’in emekli bir silahşor olarak oynadığı “ The Old Way ” setinde de silah sorumlusu olduğu belirtildi.

Yaşanan trajedi sonrası soruşturma sürerken polis şimdiye kadar kimseyi suçlamadı
Mahkeme kayıtlarına nazaran, Alec Baldwin, silahı kendisine yardımcı direktörün verdiğini ve “güvenli” olduğunu söylediğini belirtti. Yardımcı direktör ise tabirinde, silahın içinde “gerçek mermi” olduğunu bilmediğini söyledi. 
Öte yandan kameraman Reid Russell’ın olayı soruşturan dedektiflere verdiği sözde Baldwin söz konusu silahı kameraya doğrultarak prova yapıyordu.