Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı kuruldu… Üyelerini Erdoğan seçecek

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete'de yer alan kararname ile Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı kuruldu. Başkan ve 11 kişiden oluşacak Danışma Kurulu, Cumhurbaşkanı tarafından seçilecek.

featured

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde kurulacağını açıkladığı ‘Alevi Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’ bu gece Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile kuruldu.

112 numaralı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ne göre kurulan Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı’nın Başkanı, aynı zamanda danışma kurulunun da başkanı olacak. 11 kişiden oluşacak danışma kurulu Cumhurbaşkanı tarafından 3 yıllığına seçilecek.

Danışma kuruluna ‘gerekli görüldüğünde’ Bakan da başkanlık edebilecek.

Kararnameyle Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı için 53 yeni kadro ihdas edildi. Bunlar 1 başkan, 2 başkan yardımcısı, 5 daire başkanı, 30 veri hazırlama ve kontrol işletmeni, 2 programcı, 2 çözümleyici, 1 sekreter, 1 şoför, 2 hizmetli, 2 mütercim, 2 sosyolog, 2 psikolog ve 1 grafikerden oluştu.

Alevi-Bektaşi Kültür ve Cemevi Başkanlığı kuruldu… Üyelerini Erdoğan seçecek

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

6 Yorum

 1. 4 hafta önce

  Diyaneti kapatıp camilere de aynı statüde destek verilsin bence

  • 4 hafta önce

   bence hepsi kapatilsin, hicbirine destek verilmesin. Herkes mahallesinde kendi salati ile kendi ibadethanesini kursun. Kendi imamlarini secsinler. Islamiyette (ve diger dinlerin ozgunde) ruhbanlik sinifi yoktur, sonradan uydurulup ekmek teknesi yapilmistir.

 2. 4 hafta önce

  yakinda apartman yoneticilerini de saray atayacak.

 3. 4 hafta önce

  Akepenin yeni oyunu Aleviliği hala inanç olarak kabul etmediği için yeni kurumu kültür ve turizm bakanlığı altında kurmuş.

 4. 4 hafta önce

  Alevîlik bir kültür değil dini bir mezheptir

 5. 4 hafta önce

  Sinif baskanlarini da sayin cumhurbaskanimiz secsin.

  Cevapla
Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!