Aleyna Çakır davasında yeni gelişme

Aleyna Çakır davasına ilişkin ailenin avukatı önemli açıklamalarda bulundu.

Aleyna Çakır davasında yeni gelişme

Tüm Türkiye'nin gündemine oturan Aleyna Çakır'ın ölümünün ardından yeni haberler gelmeye devam ediyor. Bazı soru başlıkları ortaya çıkarken Aleyna Çakır'ın ailesinin avukatı önemli açıklamalarda bulundu. Ümitcan Uygun'un kaçma şüphesi olduğunu belirtirken olayın olduğu gün kiralık bir araçla Gaziantep'e kaçırıldığını ifade etti. İşte Aleyna Çakır'ın ailesinin avukatı Umur Yıldırım'ın öne çıkan açıklamaları:

'3 AY OLDU, DNA SONUCU ÇIKMADI'

Ümitcan'ın UYAP'tan kontrol edildiğinde hiçbir kayıt HTS kaydının gelmediği belirtilirken nitekim bir benzeri de Adlı Tıp Kurumu'ndan gelen rapordan da yaşandığı belirtildi. Aleyna'nın tırnaklarında doku ve sperm bulunduğu, bunların Ümitcan Uygun'a ait olup olmadığının tespitinin istendiği açıklandı. Ancak savcılıktan istenen bu rapor için henüz yanıt gelmediği ve karşılaştırma yapılmadığı ailenin avukatı tarafından açıklandı.

'SONUÇLAR NEDEN HALA ÇIKMADI?'

"Aleyna Çakır'ın tırnakları arasında bulunan DNA ve sperm örnekleri Aleyna'yı bayıltana kadar döven Ümitcan Uygun'a mı ait?" sorusunun yanıtı merak edilirken gelecek açıklamalar sonucunda cevap bulacak. Aile ise olayın bir an evvel açıklığa kavuşmasını istiyor.