Ali Babacan: Deva Partisi uluslararası yatırımcıların standart uğrak yeri

Bakanlık yaptığı dönemde özelleştirmelere hız veren ve AKP'den kovulduktan sonra Deva Partisi'ni kuran Ali Babacan, küresel para fonlarının kendi partilerini sık sık ziyaret ettiğini söyledi.

featured

Deva Partisi Genel Başkanı, Küçükçekmece Kibrithane’de düzenlenen basın toplantısında Kalkınma Seferberliği Planı’nı açıkladı.

“Kalkınma Seferberliği” başlığını taşıyan eylem planında yer alan 10 hedefi açıklayan Babacan, “Geçen hafta 1,5 saat boyunca içi boş bir ‘Türkiye Yüzyılı’ masalı dinledik. Tam bir boş çerçeve. Fiilen yaptıkları ayrı telden, açıkladıkları Türkiye yüzyılı ayrı telden çalıyor. Madem çoğulcu demokrasi, katılımcılık, insan hakları diyorsun; niye gelecek yüzyılı bekliyorsun? Bugün yapsana. Adaleti her gün çiğniyorlar, ondan sonra ‘Türkiye Yüzyılı’nda adalet, özgürlük diyeceğiz’ diyorlar. Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz” diye konuştu.

‘YABANCI FON KURULUŞLARI GRUPLAR HALİNDE GELİYOR’

Babacan programda basının sorularını da yanıtladı. Röportajlık.com’un aktardığına göre uluslararası finans ve fon kuruluşlarıyla çok yoğun temas halinde olduklarını açıklayan Babacan, “Merkez Bankası-Hazine-Deva Partisi uluslararası yatırımcılar için bir standart uğrak yeri” dedi.

Babacan şunları söyledi:

“Uluslar arası finans kuruluşlarıyla çok yoğun temas halindeyiz. Temas halindeyiz derken onlar bize geliyorlar. Bizim oralara gitmemize gerek olmuyor, çünkü her hafta ziyaretlerimiz oluyor. Hatta İbrahim Çanakçı Bey dün akşam bizimleydi. Dün gece dönmek zorunda kaldı. Çünkü bu sabah yine dünyanın en büyük finans kuruluşlarından birisi genel merkezimizi ziyaret ediyor ve bizim ekonomi ekibimizin onlarla toplantısı var. Geçen ay dünyanın en büyük fonu geldi. Heyet halinde görüştük.”

“Fonlar gruplar halinde geliyorlar. Üçlü beşli onlu gruplar halinde genel merkezimize. Artık bu bir standart haline geldi. Yani Ankara’da Merkez Bankası-Hazine-Deva Partisi uluslararası yatırımcılar için bir standart uğrak yeri. Her şeyi soruyorlar. Mesela geçen sene sorular daha çok şu andaki hükümetin ne yapacağı ile ilgili sorulardı. ‘Siz yakın çalıştınız. Az çok tanırsınız, bunlar ne yapar?’ diye soruyorlardı. Ama bu yıl artık hiç sormuyorlar onu. Siz ne yapacaksınız diye soruyorlar. Biz yerli iş dünyamızla da çok sık görüşüyoruz. Her boyuttan kuruluşla görüşüyoruz.”

 

 

Ali Babacan: Deva Partisi uluslararası yatırımcıların standart uğrak yeri

Abonelik

VeryansınTV'ye destek ol.
Reklamsız haber okumanın keyfini çıkar.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

4 Yorum

 1. 3 ay önce

  Bu adamlar Türkiye’yi imf ye abd ye satacak demedi demeyin

 2. 3 ay önce

  Ülkeyi emperyalist tefecilerin kucağından kurtarmakla övünmek gerekirken canım Türkiye’yi yeniden İngiliz, Amerikan ve Avrupalı tefecilerin kucağına en güzel biz oturturuz diye övünen herifler! Ekonomiyi bu hale getiren, halkı yoksullaştıran, ülkeyi sömürge haline getiren özal’dan başlayıp son güne kadar kemal derviş programını uygulayan kendileri değilmiş gibi… Nasıl bir surat var sizde halkın karşısına çıkacak?

 3. 3 ay önce

  Yerli iş dünyanızın kokain baronlarıyla da görüşüyor musunuz? Her boyuttan? Kuşadası’ndan soruyor halk. Teşekkür ederiz.

 4. 3 ay önce

  “Ben çok güzel satarım, on numara satarım, daha önce sattım gene satarım.”
  “Bende her türlü numara var, gününüzü de gecenizi de renklendiririm. Fantazinin bini bir para bende, gelin hemen beynim koynuma girin. Vatanı birlikte satalım, saçıp savuralım. Günümüzü gün edelim, sabahı sabah edelim.”
  “Onların koynuna girmeyin, onlar varoş, onlar denenmiş, onlarda hiç bir eğlence yok.”

Giriş Yap

VeryansınTV ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya abone olun!