Ali Koç’tan Soner Polat mesajı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kulübün dergisinde yayımlanan yazısında Soner Polat'ı andı.

Ali Koç’tan Soner Polat mesajı

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un, Fenerbahçe Dergisi’nin Ekim 2019 sayısındaki başyazısında bugün son yolculuğuna uğurlanan emekli Tümamiral Soner Polat’a yer verdi. Galatasaraylı olan Polat’ın kumpaslara direnen Fenerbahçe’ye ilişkin yazısını hatırlatan Koç, “sözleriyle kulübümüzün FETÖ Kumpası karşısındaki dik duruşunu tanımlamıştır” dedi.

Fenerbahçe Amiral Soner Polat’ı unutmadı

İşte Koç’un yazısından bir bölüm:

Ülkemiz açısından çok üzücü bir kaybı daha anmak istiyorum. Balyoz kumpası ile hedef alınan onurlu amiralimiz, Emekli Tümamiral Soner Polat yakalandığı amansız hastalığa yenik düşerek aramızdan ayrıldı.

Soner Polat, 5 Şubat 2014 tarihinde Aydınlık Gazetesi’nde yazdığı ‘Bir Galatasaraylı Gözüyle Fenerbahçe’ yazısında, Fenerbahçe değerlerini rakip bir taraftar gözü ile çok anlamlı şekilde kaleme almıştır.

FETÖ’ye karşı mücadele vermiş olan Kulübümüze dair her Fenerbahçeli’nin gönlünde yer eden değerlendirmelerde bulunan Soner Polat; “Fenerbahçelilik, çıkarsız ve koşulsuz sevgi, sarsılmaz bir dayanışma ve gerektiğinde her türlü baskıcı otoriteye başkaldırabilecek eylem yeteneği demektir.” sözleriyle kulübümüzün FETÖ Kumpası karşısındaki dik duruşunu tanımlamıştır. Bu önemli yazıyı okuyanların bir kez daha okuyup hafızasını tazelemesini, okumayanların ise okumalarını tavsiye ediyorum.

Emekli Tümamiralimizin ruhu şad olsun, mekânı cennet olsun. Ailesinin ve milletimizin başı sağ olsun.